bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    at gözlüklerimizi takmamızı istemeleridir.

ilkinde kapattılar, ne için ? tape'leri dinlemeyelim diye. peki ikinciyi kapatma amaçları neydi ?

tabi ki... egemen bağış'ın ingiltere hava limanında 2 çanta para ile yakalanmasını izlemeyelim diye. ulan 2 koca çanta parayı ne yapacaksın, yüzsüz.

bu sözlükteki akp'ye oy atan herkes bundan sorumludur. vatan haini köpekler.
    4 -3 ... baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima
  2. 2.
    çağlayan adliyesinde neler olup bittiği hakkındaki yorumların ve haberlerin yasaklanması ardına saklanılarak seçimlerden önce internetin uzun süre sansürlenmesinin provası yapılmaya başlanmış olmalıdır.

önce genel elektrik kesintisi provası ve sonra internet sansürü ile seçim günü yapılacak her türlü hilelerin duyulmamasını sağlamaları mümkün. ellerinde sivil sıkıyönetim yasası gibi bir alet var, her türlü melaneti yapmamaları için bir mani mi var ?
    ... zarbut
  3. 3.
    Yasağın veya yasakların tek amacı olabilir o da sindirme, gücün kimde olduğunu belirtme ya benimsin ya kara toprağın zihniyetini topluma aşılamaktır. Onun dışında topluma hiçbir faydası getirisi yoktur. Gerginlik kutuplaşma dışında. Bu mecralarda zararlı, engellenmesi gereken içerikler yok mu? Tabi ki var. Hatta şu yazdığımız sitede bile var belki. Ama bu sitede yararlı içeriklerde var. Pire için yorgan yakmak diye bir söz var bizde malum. Şimdi bu çoğunlukta olan iyi içerikleri faydalı bilgileri yoksayıp bir içerik için komple bu siteyi mi kapatmalı denetim mekanizması? Kime ne faydası olur böyle bir engellemenin? Aksine daha fazla ilgi çeker. Yasakları takan kimse yok zaten. Niye takayım ki? Sen devlet olarak sistemini oturtamadıysan ya da bir takım hesaplarla hareket edip tüm bunları halk adına yararlı gibi lanse etmeye çalışıyorsan kusura bakma senin yasakların benim için yok hükmündedir.
    ... sodomlu
kapat