bugün

belçika, hollanda, ingiltere veya fransa mahkemeleri yapsa alkışlanacak ama türk adaleti yapınca hürriyet kısıtlaması vs. naraları atılacak olay.
(#1357837)
''şu okullar olmasa maarif'i ne güzel yönetirdim'' demeye eşdeğer çözüm(!) yoludur. Türkiye'de yapılmıştır, o halde normaldir, burası Türkiyedir, yok öyledir! *
kelam internet bilgisi olmayan insanların, her şeyi ben bilirimci zihniyetin son bombası. birde beşiktaş savcılığının adı geçmekte, yahu git adekse bir masada oturan birine 'bu site nasıl işler kardeşim' diye sor. site zaten dünyadaki herhangi insanların anlık olarak video girişleri ile ve bunların alabileceği ratingler ile sıralama yapan bir mekanizmada işlemekte. şikayet edildiği takdirde videolar zaten kaldırılmakta. ha bizim paranoyak yönetimlerimiz, videoları youtube'un koyduğunu baz almakta. sonumuz hayır olsun.
türklügün sanindandir.
kesinlikle yeterli degildir. dünyada türkler hakkinda, malum videoyu gönderen gibi düsünen her kisi icin bir site kapatilmali, dns walkthru'lar da bir sekilde engellenmeli, yetmezse türkiye'nin yurtdisi internet cikis kablolari testereyle(balta da olabilir) kesilmek suretiyle internet "milli" hale getirilmelidir. bu da kesmezse ise basta üniversiteleri, sonra diger egitim kurumlarini kapatmakla devam edilebilir.
başımızdaki insanların ya çok cahil olduklarının ya da çok cahil gibi görünmek istediklerinin göstergesidir.*
bunu yapan bunu da yapacak:

(bkz: internete erişimin yasaklanması)
Artık türk gencinin şu gibi;

"deep1905 (2 days ago)
fuck u BITCH GREECE!U R ALL OF NOOB ! WE ALWAYS KICKED UR ASS SO U HATE US.. IF WHO UPLOAD THIS VIDEO SAY ME ADRESS!!!SAY ME UR NUMBER SON OF BITCH ! I CAN COME GREECE TO KICK TO UR ASS!!"

"ailevaraile (6 hours ago)
GAYREECE = A MOSQUITO ON THE WALL, WAITING TO BE SLAPPED. GAYREEKS = A GAY NATION WHOSE INCOME IS HEAVILY DEPENDENT ON GAYREEK ISLANDS GAY TOURISM. (In other words, Gayreeks heavily depend on cock-sucking) OTTOMAN EMPIRE/TURKIYE = A NATION WHO BIAATCH-SLAPPED GAYREEKS FOR 600 YEARS... "

mesajlar bırakamayacağı site olmuştur. Bu açıdan tükiyenin imajı konusunda bir yarar sağlayabileceği düşünülebilir. Youtube da bu şekilde dünyanın en küfürbaz ve saldırgan topluluğu olan türk gencinden korunmuş olacaktır.
"zuhahahah" diye gülmenin dayanılmaz hafifligi vardır. espiri yapıp gülmeyen insanların daha komik gelmesi gibi mizahi anlayışları zorlamıştır zira bunu yapan hem gülmüyor, hemde espiri yaptıgının farkında degil.

(bkz: çift kaşarlı tost)

ah benım zavallı 60-70 kuşağım. bilgisayarı televizyon olarak görüp yıllarca arçelikten, beko'dan bilgisayar aldınız. hadi bunu cehalet olarak görüyorum. peki milyonlarca kişinin girdigi bir siteye türklerin girmesini yasaklamanın mantıgı nedir? o videoları biz görmeyecegiz yunanlılar görecek, ingilizler görecek, hede görecek, bla bla görecek. görüp şikayet etme hakkı bile elinden alınıyor insan bunu düşünür yahu. şöyle bir düşümdümde pkk'ya düşman olan vatan savucunuları bunlarmı gerçekten? bu kadar saf olabilirlermi?

bu cehalet degildir, bu atatürk'ü savunmakta degildir, bu pkk'ya düşman olmakta degildir, bu özgürlüge ket vurmakta degildir. bu düpedüz gerizekalılıktır, küçükken legoyla yada diger zerzevatlarla beyin kıvrımlarını geliştirmemiş bir neslin eseridir.
http://208.65.153.251
http://208.65.153.253

buradan buyurmamıza neden olacaktır. keza sevgili telekomcuğumuz erişimi dns ile adres bloklamak yöntemi ile engelliyor.

son dakika edit'i: ip'yi de bloklamış bu cingöz recailer. treewalk dns kullanın efenim;

http://www.ntcanuck.com
Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edilen videoyu yapan ve siteye koyanlar hakkında uluslar arası soruşturma başlatılması gerekirken onun yerine alınmış kendini bilmiş zavallıca karar ***.
(bkz: yok böyle bir sey)
an itibari ile gayet aciktir efenim youtube.
yasaklanmayan yasak. zira, benimkini yasaklamamışlar. evde yabancı var diye heralde. çok düşünceliler canım...
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: kedidir o)
(#1383700)
saçmaötesi, absürdizme darbe niteliğinde icraat(!)... ayrıca, halt etmişçesine sevinç çığlıkları atan, cem uzan'ın eline geçmiş süper milliyetçi vatan(!) gazetesi; 'yutubi' diye değil; 'yutu(y)b' diye okunuyor o enfes sitenin adı...
t*şak geçilesi, şizofrenimsi bir değer algıları dünyamız var evet, 7'den 77'ye diyeceğim; genelleyeceğim hem de... mtühiş antipatikiz kendimizi dünyanın merkezine koyduğumuz için; bulunduğumuz her, ama her ortamı psikolojik olarak baskılamadan; işgal etmeden rahat edemiyoruz biz; ki çok itici bir şeydir bu insan psikolojisinde; anne-baba evladına yapsa kabul değil tepki görür, malum... sayın savcılar, hakimler bu 'kahramanca' kararı almaktansa; neden dünyanın 500 işlevsel üniversitesi arasına tek bir üniversitemizi sokamadığımız hususunda 'sayın' rektörlere, akademik etiketlerini adeta general etiketi gibi algılayıp kasılan ve bilimsel olmak dışında her sıfata layık abes 'nosyonları' topluma orada burada dayatan sayın 'profesörlere' soruşturma açsalar inanın daha 'millyetçi' ve 'akilane' bir iş yapmış olurlardı...
büyük atatürk'ümüzü, onu en iyi tanıtıp sevdirebileceğimiz en evrensel platformu kapatarak mı savunacağız şimdi; en mühim silahımızı kendimize doğrultmak değil mi bu; 'tamam ateş etme, ben vururum kendimi yorgo' misali...
allahım, nereye gidiyor bu millet...
(bkz: aziz nesin haklı)
(bkz: 208 65 153 253)
rapidshare e erişimin yasaklanması kadar abest durum.
aklı sıra siteyi cezalandırdığını sanan bazı insanların .ok yemesi. o kadar baş koyduysan bu işe siteyi komple kapattırırsın gücün yetiyorsa.
büyük atatürk'e saygı değil saygısızlıktır bu 'şecaat'... onun bir diktatör değil deha olduğunu dünyaya anlatmak için daha masrafsız ve daha popüler bir 'yol' var mıdır merak ediyorum; yoktur diyorum müteakiben... o zaman ayıptır, kayıptır bu yüzeyselce yapılmış yanlış milliyetçilik görüngüsü icraat. o zaman şöyle yapsınlar; 1- turktube kurulur 2-cnn international vs.de dakikası bilmemkaçyüzbin dolara reklamları yapılır. 3- atatürk'ün tanıtım videoları konur ve izlenmesi beklenir. türkiye'de verilen akademik eğitimin kalitesini görüyor musun atam, ahh...
bu mu yani...
yetkililerin, bazı şeylerin çözümünü nerelerde aradığını göstermiş olaydır ayrıca. yıllardır bu zihniyet yönetiyor da ne oluyor bu ülkeyi? o yasak bu yasak, şunu giyme bunu yapma... sonuçta yapan yapıyor, hem de o yasağı koyanları küçümsercesine yapıyor. gücün yetiyorsa ülke içi sınır koymaktan ötesine git, uluslararası platforma taşı bunu, kaldırt o videoyu yerinden de "türkün gücü"nü göster dünyaya. keza güç gösterisini sadece kendi vatandaşına yapıyorsan -kusura bakılmasın ama- gülünç oluyorsun.
gayet de güzel izleniyor efenim.

(bkz: külliyen yalan)
nasıl bir bürokrasinin işidir anlamak mümkün değil. madem bana yasakladın o siteyi atatürk'e hakaret eden bir video içerdiği için. ben o saygısızlıgı görsem ne olacak görmesem ne olacak? yapan kişi bana anlatmıyor ki! diğer ülke insanına anlatıyor nefretini. oralarda ne gibi bir önlem düşünüyoruz acaba merak ettim bak şimdi.

elin oglu her türlü platformda at koştursun biz ise hala üç maymunu oynamayı devam edelim. sonra da 'fransızlar giremez' diye yazı asalım lokantaların camına. ne güzel!

yarın o videoyu yollayan yunanlı 'gördünüz mü bakın bu türkler siteyi kendi ülkesinde engelleyince sitenin kapanacagını, benim susacagımı sanacak kadar cahil' seklinde bir video yayınlasa, siz (eğer yazacak bir platforma telekom izin verirse tabi)yunanlılara inanmayın diyebilir misiniz diğer dünyalılara ?