1. 520.
  ne zaman moralim bozulsa açar başlıkta yazılanları okurum.

  galatasaray'Lısı, fenerbahçe'lisi, beşiktaş'lısı gelir karalar bir şeyler. bende okur gülerim. bu ülkenin en çok izlenen, en çok oynanan oyununu kimsenin bilmediğini görmek acıda olsa komik çünkü.

  belhanda on numara değil.
  bununla başlamak lazım. klasik on numaralara benzemez. daha çok modern on numaralar gibi. günümüzün en iyi on numaralarından biride olsa aslında klasik bir on numara olan mesut özil'in real'deki oyununu göz önüne almanızı tavsiye ederim.

  pres ile top kazanan, oyunu gevelemeden rakip sahaya taşıyan yeni model playmaker..
  tabi, alışılmış bir şey var. alex gibi, hagi gibi hatta ve hatta sneijder gibi alacak topu, eveleyip geveleyecek şöyle 25 metreden bir çakacak diye bekliyor insanlar. ama belhanda'yı 10 numara yapan tek şey sırtındaki numara. başka bir şey değil..

  belhanda 8,5 numara.
  8 numaranın yaptığı her şeyi yapıp üzerine bir de on numaranın yaptıklarını yapan biri. kanatlara geçip, kanat forveti gibi oynayabildiği gibi ikinci forvet olarak da görev yapabilir. ama beklenti hep klasik on numara. şöyle dört kişi geçsin, yapıştırsın diye bekleniyor. acı, çok acı...

  şu anda 3 asisti var.
  ve ondan daha fazla asist yapmış tek on numara emra akbaba 4 asist ile.

  oyun içinde kaybolduğu zamanlar oluyor diyenler var.
  hayır, hücum tarafında kaybolmuş olabilir ama savunma tarafında her zaman aktif. maç başına 1,6 top çalan, 0,8 top kesen (n'diaye'den daha iyi istatistiği var) bir on numara??? maç başına 0,8 top uzaklaştırması var (bu da n'diaye'den iyi). ilginç değil mi?

  maç başına 2,5 kilit pas yapan bir adam.
  3 asistin dışında 4 golde de asist'in asist'ini yapan biri. maç başına 2,3 top kaybı ile oynuyor. bunu biraz aşağı çekmesi gerekiyor ki çoğunluğu doğru pas alamadığında yaptığı kayıplar.

  kısacası, klasik on numara beklentilerinden sıyrılırsa insanlar ne kadar verimli olduğunu görecektir.
  umarım at gözlüklerini bir gün atabilirler.
  3 -1 ... prif
  #37986676 :)