1. 571.
  bazı futbolcular vardır.
  onun üzerinden yapılan yorumlara bakıp kiminle ne konuşacağını, konu hakkındaki bilgisini, cahilliğini öğrenebilirsiniz çok rahatlıkla..

  sezon başından beri, tudor'un söylediği bir şey var.

  "bu takım on numarasız bir oyun oynayacak. sizin bildiğiniz klasik on numara kalıbının dışına çıkacak"..

  transferi öncesi de aynı şeyleri söylemişti.
  ama yönetimin mobbing uygulama adına sneijder'in formasını vermesiyle işler biraz değişti. bu güzel adam 1-0 mağlup başladı. bunu yapan, bu güzel adamı herkesin önünde 1-0 geride başlatan yönetimdir..

  bir on numara değildi o.
  bildiğimiz klasik on numaralardan değildi. zaten Montpellier'de iken de klasik bir on numara değildi. aykut kocaman'ın ısrarla istemesinin nedeni de zaten buydu. yoksa elinde alex varken neden bir benzerini istesin ki??

  belhanda'yı belhanda yapan, piyasa değerini hep yukarıda tutan iki şey vardı.
  bir oyunu hazırlaması, iki topu geri kazanmak için yaptıkları. bir on numaranın ligin en çok top kazanan oyuncularından biri olmasını kim bekler??

  maç başına 1,7 top çalan adam...
  düşünün bir..

  bir stoperin (süper ligde) ortalama maç başına 3 top çaldığını düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsanız. bu tabi pepe gibi stoperlerin yapabildiği bir şey. kjaer'in kariyer istatistiği de bu ortalamanın biraz altındaydı.

  bir stoper kadar top çalan maç başına 1,3 top uzaklaştırma (top uzaklaştırma mı? adam on numar değil miydi birader?) ile yine bir stoper kadar olmasa da onun 3'te 1'i kadar top uzaklaştıran bir adam belhanda...

  geçen sene en büyük problem sneijder'in sola kayması ve takımın kolay savunalabilir olmasıydı. bir de üzerine sneijder'in sürekli takımı savunmada eksik bırakması ile birlikte yaşananlar var... tudor bunu istemediğini, klasik oyunun sadece bir yönünü oynayan adam istemediğini belirtince sneijder gitti.

  peki, belhanda hücumda ne yapmış??
  ligin en çok kilit pas atan, en çok şut pası atan, en çok asist yapan adam... 8 gole doğrudan etki etmiş, takımın attığı 18 golde ise gol pasından önceki pası hazırlamış adam...

  yani bu takımın attığı 33 golün yarısında imzası var.
  bu adamı "on numara böyle mi olur?" diye eleştiren kim varsa futbol konuşulmaması elzemdir. şarttır, allah'ın emridir.

  edit : hala on numara dediğin şut çeker diyorlar. adam on numara değil amk.
  7 -5 ... prif
 2. 572.
  belhanda'yı göklere çıkaranlar futbolu istatistik üzerinden yorumlayanlardır. gözlem yetenekleri gelişmemiştir. göklere çıkarmak da yerin dibine sokmak da yanlıştır.

  sezoun başında sezon öncesi kampını yorumluyorlardı bir kanalda. muhabir şöyle dedi;

  "mariano iyi, gomis iyi, maicon iyi, fernando iyi falan. belhanda... bazı futbolcular vardır, antreman topçusu değil de maç topçusudur, antremanlarda bi numarasını göremedik ama umarım maçlarda gösterir kendisini..."

  ama öyle olmadı, evet asist yaptı evet kilit pas da verdi. ama isabet yüzdesi kaç ? maç içerisinde kaç kere topla buluşuyor ceza sahasında ? kaç tane isabetli şut çekti ? yahu şut yeteneği olmayan on numara mı olur allah rızası için ?

  kısacası, verilen 9 milyon euro ve yıllık 4 milyon euro yu kesinlikle hak etmeyen adamdır.
  3 -4 ... is adami
 3. 573.
  9 milyon bonservis ve 4 milyon maaş gerçekse eğer galatasaray için efsane kazıktır.

  Tamam oynuyor ama biraz atiba biraz tolgay var o kadar. Hiç bi zaman o boşluğu doldurabilecek adam değil.
  1 -2 ... forza besiktas
 4. 574.
  amc pozisyonunda sneijder’in tırnağı olamaz. 2010 ballon d’or ödülünün asıl hak edeni, real madrid ve inter kariyerli, hollanda tarihinin en iyi 10 numaralarından biri olan sneijder’den gördüğümüz 10 numara oyununu beklememek gerekir belhanda’dan. çünkü o kalitede bir futbolcu değil, o pozisyonu oynama bilgisi sneijder kadar yüksek değil, sneijder kadar mental özellikleri iyi değil vs.

  ayrıca belhanda bir 10 numara da değil. 8,5 desen de yanlış olmaz ama asıl sol kanatta kullansak çok daha verimli olur. yani belhanda, sneijder, feghouli’yi izleseydik belhanda hakkında bu yorumlar yapılmazdı.

  taraftar yine de eleştirmekte haklı, taraftar fayda maliyet analizi yaptığında şöyle bir kanıya ulaşır. biz bu adama 9 milyon euro para ödemişiz, gomis’den sonra takımın gol yükünü sırtlaması gereken kişi olmasına rağmen 15 haftada 2 gol atmış. bu yetersiz bir gol katkısı.

  galatasaray devre arasında büyük ihtimalle hücum bölgesine transfer yapacak, bu transfer kanat bölgesine olmamalı. belhanda sol kanada geçmeli, çünkü asli mevkisi orası ve orada çok daha verimli. merkeze klasik bir 10 mu alınır, bir 8 mi alınır buna tudor ihtiyaca, kafasındaki oyun anlayışına göre karar verir.
  5 ... tsigalko stavridakis
 5. 575.
  fenerin götünü teğet geçip gaassarayın götüne kaçan futbolcu gibi bişey.
  -2 ... di anforgivin
 6. 576.
  golden önceki pastan önceki pası verdiği için büyük futbolcu imiş. süper top kapıyormuş.

  sneijder'in götünü yesin.
  -1 ... neden hagi
 7. 577.
  gidişatı hiç iyi değil. formsuz, güçsüz, kötü giden bir oyunu değiştirmek falan görmedik, ki kendisi zaten çok kötü.
  biraz daha zaman verilmesi kanısındayım. toparlarsa iyi olur aksi halde galatasarayın zerre zaman kaybetmeden bu oyuncuyu elinden çıkarması gerekiyor.
  ... congolos