bugün

22 eylül'de gösterime girecek woody allen filmi.
vudi ellın olmasına rağmen sevmedim.. hoş vudi ellını çok sever miyim ? bi manhattan'ı bi annie hall'u severdim.. yani böyle romantik komedilerini tam holivud klişeleriyle bezenmemiş , hafif abuk sabuk tiplerin olduğu , kimsenin çok yakışıklı ya da çok güzel olmadığı filmleri..

fakat bu filmi romantik komedi olmasına rağmen sevemedim.. anthony hopkins iyi güzel ama bi naomi watts var.. ben o kadını zaten sevmem samimi bulmam.. vodiyi de sırf samimi , benim gibi arada kendi kendine saçmalıyo diye severim.. ee şimdi vicky micky derken koca memeli scarletti oynattın.. yanına latin afet penolopeyi koydun.. şimdi meme ucuyla meşhur olmuş beniz yüzlü naomiyi koyoyursun.. ee hani bana benzeyen yönü ? hani samimiyet.. hani o dengesiz böcekten korkan kadının olduğu filmler ?!
bir solukta izlenen, çarpık ilişkileriyle şaşırtan film. pembe dizi tadında olsa da gerçekçi. uzun boylu esmer adamı beklersen daha çok beklersin diyor.

http://www.imdb.com/title/tt1182350
Başrollerinde anthony hopkins ve naomi watts 'ın oynadığı 2010 yapımı karmaşık ilişkiler üzerine kurulu bir woody allen filmi daha. Her zamanki fontlarla ve woody allen filmi olduğunu belli edercesine çalan bir müzikle başlayan renkli ve hafif trajik bir romantik komedi. genelde bu kadar tanıdık simalarla çalıştığını görmediğimiz sinemanın komik ve entellektüel yaşlısından orta halli bir film de diyebiliriz. Londra'yı farklı bir gözle izlemek için iyi bir alternatif olabilir. Akıp giden bir sitcom gibi, ne olacağını kestirememek güzel. Rahatsız eden tek şey, woody allen ın her filmine mutlaka sokuşturma gereğini duyduğu jewish kelimesi.

Kesinlikle bir Annie Hall, Manhattan ya da Midnight in Paris değil.
tükenmiş ilişkileri ve alışılagelmişin dışındaki ilişkileri gösteren vasat üstü film. ilişkileri incelemek bir woody allen klasiği ama bu sefer kendini geçememiş.
Woody Allen filmlerine bir türlü ısınamadım; kadın erkek ilişkileri üzerine doğallığı ve diyalogları sevsem de yine filmin geneline hakim, kendine bağlayan net bir konu yoktu; tatsız tuzsuz bir şekilde başladı ve bitti.
birazdan husule gelecek wudi muvi.