bugün

müziği, ritmi ile büyük haz veren parça. amy winehouse'ın e$siz vokal performansı. back to black albümünden, albümün diğer parçaları gibi çok hoş.
değil mi ama değil mi ama diye dinlenebilecek çirkin kadının güzel şarkısı.
sırf amy winehouse ın vokali sayesinde sevdiğim şarkı.
amy winehouse'un arkadas ben belanin katmerlisiyim ve bunu da kabul ediyorum dediği, yer yer ingiliz argosunu kullandiği, kendini kazikladiğini ama arada sirada mutfakta birseyler için agladiğini söylediği parcadir. zaten zat-i sahanelerinin bu beyani amy winehouse'in halet-i ruihyesini izah etmektedir. eh bu kadar bela olan kişinin günün birinde esmer etine altın saydim kelimesini duymamasi imkansizdir (ulan duydu mu yoksa?). ammavelakin kendisini fevkalade sahsina munhasir oldugun kelli bayila bayila ve ayila ayila dinlemekteyiz. hiç bitmesin calsin bu musiki...

http://www.youtube.com/watch?v=HFVM5pVTwkM
'ben zaten yolluydum abicim' mealli şarkı. klibi izleyince şarkıya hak veriyor insan.
amy winehouse'n back to black albumunun begendıgım sarkılarından.. rıtımlerı,muzıgı cok hos olan klıbını begendıgım sarkılardan bırı...
70'li yıllara ait melodiyle harika sözlerin birleşimi, son zmaanlarda dinlediğim en müthiş şarkılardan. müthiş bir sesin söylemesi de şarkıyı daha da güzelleştiriyor.
mad men adlı dizide bulunan hoş parça.
mad men sayesinde kesfettigim uzay parca. *
dinlenirken damakta ; elinde bir çanta dolusu parayı havaya saça saça yürüyen birinin hissettiği iplemezliğin/boşvermişliğin tadını bırakan şarkı.

"ben kötüyüm, tehlikeliyim. çekiciyim özelim ama yine de ben sana göre değilim" demenin gücü, rahatlığı, önemsemezliği var sözlerinde.

sevgiliden ayrılmak isteyip de kara kara düşünürek acı çeken dostlara armağan olsun. süperman nasıl uçuyor sanıyorsunuz ? ha gayret
her kızın iç sesini yansıtan parçalardan biridir. gelin görün ki bunu itiraf etmek hiç kolay değildir.
tadından yenmeyen bir arctic monkeys coverı da olan şarkıdır.
amy'nin hoş şarkılarından biridir.
duyup duyup kimin söylediği bilinmeyen taş gibi şarkılar kategorisindeyken allah'ın işi yüklememle altın bulmuş gibi sevindiğim şarkı.
repeat'e alınıp bir hafta boyunca dinlenilse bile bıkılmayan şarkı.

"i cheated myself"
"aynı sarkıyı butun gun ara vermeden dinlersem ölür müyüm?" gibi soruların cevabı bu sarkı için "hayır"dır. *
sarkı asla ezberde kalmayan vurgularıyla, anka gibidir.

"like i knew i would
i told you, i was trouble
you know that i'm no good"
çok güzel şarkı valla. insanın dinlerken dans edesi geliyor. kıpır kıpır.
amy winehouse'un neden albüme adını vermediğini merak ettiğim şarkısı. insan dinlerken onun yanında falan olduğunu hissediyor. bu kadın boşuna ödül manyağı değil.
you know sabit..

i m no good değişir hep..

you know..?

i know, you know..
yüksek sesle dinlenip bağırılarak söylenmesi gereken şarkı.
insanda hayranlık uyandıran melodi söz uyumuyla tekrar tekrar dinlenebilecek sarkıdır. hele bir de uzun bir aradan sonra media playerda birden denk gelirse * ayrı bi tat verir. ahh amy ahh. verdin kendini esrara yazık ettin güzelim sesine...
hastası olduğum amy'nin süper şarkısı.
dinleyince insanı anında mad men * havasına sokan şarkı.
harika bir melodiye sahip, dinlemeye doyum olmayan amy winehouse'un en güzel şarkılarındandır.
hoş müziği ve amy winehouse'ın eşsiz sesiyle bütünleşince mükemmel olan şarkıdır. en iyiler arasında yerini almalı bence.