bugün

https://youtu.be/gy8FwLs2CDo
Hakan altun 'un çorapları ve pijaması. Kafalar kıyak. Kadehler saklanmış. Şu ortamda olmak isterdim be.
Dibine düşülen Cengiz Kurtoğlu şarkısı. Evet.
hakan taşıyan'ında vardır böyle bir şarkısı.
cengiz Kurtoğlunun her şarkısı gibi güzel olan bir şarkı. Hakan Altun ile düeti gayet keyifle ve efkarla dinletiyor kendini.

kapanmaz yarayım
gece gündüz kanarım
göz göre göre yandı yıllarım.
kapanmaz yarayım gece gündüz kanarım
göz göre göre yandı yıllarım
gönlümde açan gonca gül olmadan kırıldı
senin eserin bu yorgun yıllarım...
Defalarca dinlenesi Cengiz Kurtoğlu şarkısı. Evet.
Cengiz babanın Harika şarkısı. Evet.
Usta çırak albümünde cengiz kurtoğlu ve hakan altunun seslendirdiği şarkı.
Dinleyiniz...
Cengiz Kurtoğlu’nun gece 500t numaralı otobüste çektiği klibi olan şarkı.
cengiz Kurtoğlu'nun en güzel şarkısıdır.
hain geceler ve duvardaki resmin ile birlikte ab++ karakterimi totale dönüştüren hakan altun menşeli cengiz kurtoğlu klasiği.
cengiz abinin adamı sikerten şarkılarından biridir. biri de çıkıp sözlerini yazmamış, tü lan size!

Hem beni öldürdün
Hem bendeki seni
Böyle olsun istemezdim
Ben mağlubum ama sen de kaybettin
Ben hayatı sen de beni

Lanet olsun bana seni bu kadar çok
niye bu kadar sevmişim
sana hiç değmezmiş tertemiz duygularım
geç de olsa öğrendim

Kapanmaz yarayım gece gündüz kanarım
göz göre göre yandı yıllarım
gönlümde açan gonca gül olmadan kırıldı
senin eserin bu yorgun yıllarım...
cengiz kurtoğlu'nun "hiç şarkı yapmıyor artık yatıyor" denilen dönemlerinde yapılmış beklentisi düşük şarkı. adamın amına kor o ayrı.
cengiz kurtoğlu klasikleri yüzünden gölgede kalmış en az onlar kadar iyi parça. burun tıkalı, ciğer dolu ama yine de el sigaraya gider.
cengiz kurtoğlu dinleme sebeplerinden biridir.
muavinle cengiz arasında geçmesi muhtemel bir diyalog içinse bkz:

cengiz: şurdan bir kişi al bilader
muavin: abi ayıpsın!senin paran burda geçmez (paraları cengiz in suratında şaklatır)
cengiz: hay...
muavin: cengiz abi?
cengiz: ne var?
muavin: abi ya... arkadaşlar diyorum? durakta? ha ne dersin? sadece bi foto?
cengiz: inecek var!
cengiz baba'nin tek basina minibusun 2. sirasina oturdugu, diger baska beyaz kafali muhtemelen karisi olmus yasli bir abimizin ise istanbul'un bilimum tarihi yerlerinde aglamakli bir suratla cirit attigi klip. kamera bir cengiz'i gosterir bir diger abiyi. baba'nin bindigi minibuste klipte su diyaloglarin oldugu muhtemeldir;

minibuscu: baba sampiyon fm acam mi?
cengiz: ne sampiyon fm'i birader..ben varim ya..
minibuscu: haklisin baba..dur su bizim duraktaki elemanlari da aliyim resim cektiriziz..
cengiz: ya allah askina durakta falan durma..duz git, tek basima olmam lazim lan bi klip cektirmediniz beee..
bir başka damar cengiz kurtoğlu şarkısı. klibinde cengiz abimiz, boş bir otobüsün içine kurulmuş tek kişi olarak, gece gece istanbul sokaklarını gezmektedir. 'sıkıysa gündüz gözüyle, tıka basa dolu dolmuş içindeki ayakta forta kurban gitmek üzere olan kişi olarak çekseydin klibi' denilesi şarkı.