1. 1.
  Komünizm: iki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt verir.

  Faşizm: iki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt satar.

  Nazizm: iki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır sizi kurşuna dizer.

  kemalizm : o inekleri alır besler büyütür çağdaşlaştırır insan yapar sonra o inekler kemalizmi yıkmak için ellerinden geleni yaparlar

  Bürokrasi: iki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır, birini öldürür, sütü satar, kovayı da devirir.

  Demokrasi: iki ineğiniz varsa, ikisi de greve girer.

  Türkiye senaryoları

  Türkiye 1: iki ineğiniz varsa ikisini de satar, parasını dövize veya bir başka getiriye bağlarsınız ve geliriyle süpermarketten pastörize süt alırsınız...

  Türkiye 2: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. inek bir ay sonra ölür..

  Türkiye 3: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. Ve ineğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. ineğinizi bir bacağından vurdurur. ineğinizden sosis yapar..

  Türkiye 4: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. ineğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. ineğinizi bir bacağından vurdurur. TV ler, sizi ve topal ineğinizi üç gün birer saat haber yapar.
  __________________
  2 -1 ... barbilota