1. 1.
  Ülkemizin kanayan yaralarından biri. Özelikle Ankara, istanbul ve izmir başta olmak üzere bir kaç memlekette daha rastladığım sinir bozucu durum.

  Şöyle ki Ankara'dasınız ve arabanız ile 3 km bir yol gitmek istediğiniz, bu 3 km yol boyunca karşınıza abartısız en az 50-60 adet arası yol ortasında S şeklinde serilmiş rögar kapakları göre bilirsiniz. Bu araç sahipleri için büyük problem. Zamanla yollarda yapılan iyileştirmeler sonucu asfalt yukarıda kalıyor ve rögar kapaklarının olduğu yer çukur oluyor. Bunun yüzünden nice kazalar oluyor. Ne canlar yanıyor Allah bilir. Türkiye'de onca memleket gezdim fakat bu kadar yoğun kapakların yolun ortasında olmasını en çok gördüğüm 3 kent ANKARA-iSTANBUL-iZMiR..

  illa ki teknik bir açıklama vardır diye düşünüyorum ve bir gün bu konu ile ilgili bir yetkili bulursam soracağım. Fakat benim düşüncem, aslında bu kapakların yol kenarında olması gerektiği ve bizim memleketimizde yollar daha sonra yapıldığı için kapakların yol ortasında kalması kaçınılmaz oluyor gibi. Ne dersiniz?

  Ayrıca kapaklar neden yuvarlak olduğunu düşündüm ve ufak bir araştırma sonucu kendi deliğine düşmesi imkansız olduğu için kapakları yuvarlak yapıyorlar.

  Bu sorununa çözüm olarak ise bizim verdiğimiz vergiler ile bir çözüm bulunması gerekli. Zaten benim vergim ile yapılan yolda ben mağdur oluyorum. Üstüne bir de küfür edip günaha giriyorum. Yani her yönden paramız ile rezil oluyoruz.

  -Arz-Talep- Çokoo...
  -Çokomel yok siktir git.
  1 ... senaristoyuncu
 2. 2.
  ankara'da sağ şeridin kullanılmama sebebi. ayrıca potansiyel oyun havası ismi.
  3 ... drdolantin