bugün

sorsan müslümanım diyen kafadır. müslümanlığın neresinde var yolsuzluğa, rüşvete oy vermek.
(bkz: sandıkta görüşürüz diyen akp li kafası)
sürekli tartışmak durumunda kaldığım durumdur. ve sürekli şu diyalog oluşur.

+aile boyu çaldınız.
-sandık var.
+seçimden sonra özerklik diyorlar.
-sandık var.
+medya ya,internete sansür uyguluyorsunuz.
-sandık var.
+sandık sandık sandık bu ne lan. o sandık sizin götünüze girsin.
-sandık var.
+s.ktir git ya.
bir partiyi sandikta yenemeyenler indirmek için yolsuzluk mavrasını kullaniyorsa sıkıntı yolsuzğu yaptiği idda edilen kişilerde değil halka kendini anlatamayip yolsuzluk perdesiyle seçilmiş hükümeti düşürmek isteyenlerdedir.

geçmişi yaşamamiş olabilirsinizde siyasete merakli bir insansaniz geçmişteki elini taşın altina koyan hükümetleri nasıl yolsuzluk yalaniyla nasıl itibarsizlaştirdilar inceleyip siyaset yapın yolsuzluk her hükümetin yumuşak karnıdır. bugün yolsuzluk iddasiyla bu hükümeti indiren yarın yeni gelen hükümete istediğini yaptıramadiğinda bir başka yolsuzluk iddasiylada onlari indirir.

yani özetle artık karanlık bir elin yolsuzluk masaliyla hükümeti değiştirebileceği türkiye değiliz. sağcısı solcusu kürtü türkü chplisi mhplisi yani akli başında ülkesini karanlık ellerin yönetmesini istemeyen herkesin bu hikayelere karnımız tok dediği için sandik var diyorlar. kanı kaynayan çakma deniz gezmiş liselileri gibi aha yolsuzluk varmiş deyip daha neyin karşılığında rüşvet bile alindiği belli değilken ortaliği ateş alanina çevirmektir zaten yolsuzluk iddasini ortaya atanlarin amaçi.
bizki ne darbeler ne muhturalar atlatmiş bir milletiz artik bu oyunlar bizde sökmez bayatladi.
Sosyal medya günlerdir bu sorunun cevabını arıyor:
Madem bu ülke hem binlerce devasa yatırım yapıp hem çalacak kadar büyük bir zenginliğe sahipti, o zaman 80 yılda yapılmayan yatırımların parası kimlerin cebinde?
sandığın herkese olduğunu kavrayamayan geri zekalı beyanıdır.
Belirli bir miktar koyunumuz var.
Ne yapsak destekliyorlar.
O halde "cevabi millet sandikta verecek".
Yani ben kazanirsam, ben hakliyim, adalet de benim, yoneten de benim, aga benim, pasa benim.
Ondan sonra kursulere cikip " biz bunu yaptik, onlar bunu dedi, sunu boyle dediler, biz biliriz " bik bik bik.
Iste tam olarak budur.
götünden yolsuzluk uyduranların, yolsuzluğu savunma şeklini eleştirmesidir. chp nin iski yolsuzluğu gibi mahkeme kararı ile belgenmiş değildir. suçu sabit görülene kadar herkes masumdur.