1. 1.
  yolsuzluk ve rüşvette türkiye nin birinci olması

  Avrupa Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Greco, üye ülkelerde parlamenter, hakim ve savcılarla, yüksek bürokratların yolsuzluğa karışmasına ve rüşvet almasına yönelik önlemlerle ilgili yapılan tavsiyelerin yerine getirilip getirilmediği konusunda hazırlanan yıllık raporu yayımladı.

  Raporda, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu “uyumsuzluk sürecine” dahil edilen 15 ülkenin yolsuzlukla mücadelede attığı adımlar mercek altına alındı. Buna göre, yapılan 37 tavsiye içinde türkiye’nin yüzde 70,3’ünü hala yerine getirmediği, yüzde 18,9’unu kısmen yerine getirdiği, yüzde 10,8’ini ise tamamen yerine getirdiği bildirildi.

  Türkiye’nin ardından ikinci sırada Avusturya, üçüncü sırada Macaristan ve onun ardından ise Çekya’nın geldiği bildirildi.

  Komite raporunda Norveç, Finlandiya ve isveç ise en başarılı ülkeler içinde yer aldı.

  https://tele1.com.tr/yols...birincisi-secildi-172575/
  2 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  dış, iç ve arada kalan sair güçlerin uydurması.
  1 ... teflon
 3. 3.
  Hiç şaşırmadım.
  Doğru düzgün bir şeyde birinci olsak şaşarım.
  2 ... metenin torunu
 4. 4.
  Haksız kazanç haram değilmiydi? Faiz de haksız kazanç olduğu için haram. Nüfusumuzun %99'u müslüman. Ne demek oluyor bu birincilik? Yalan, iftira, dış güçlerin kumpası. Konuya inanmam için %99 orana denk sayıda müslüman insan yok kabul etmem lazım. 83 milyon insanın neredeyse tamamının müslüman olduğu ülkemizin bu utanç, rezil, yüz kızartıcı bir listenin zirvesinde ne işi olur? Bu kepazelik, ahlaksızlık, birbinin rızkına göz diktiğinin ispatı olan listenin en tepesinde adımızın ne işi olur yoksa? Yalandır, yalan. Yalan olmalı rapor. Hemde 96 yaşındayken ülkemiz. Hepimizin malumu, eskiden ahır yapılıyormuş camiler, insanlara zulm ediyormuşlar dinini yaşamasın diye insanlar. Şimdi öyle mi? En sonunda en rahat, en özgür şekilde dinimizi yaşıyoruz. Bunun coşkusunu yaşıyoruz. Çok çok büyük bir yalan hatta ve hatta zalimce bir yalan olmalı?

  Edit; bu raporun gerçek olduğu ispatlansa misalen? Imkansız zaten ama farzı misal. Alnımızın çatına utanç lekesi yapışır. Zor temizleriz o lekeyi. Çok zor temizleriz. Dünyanın heryerinde alay edilir bizimle. Parmakla gösterir bizi hristiyanlar, ateist gavurlar, kafir gavurlar. Dinsiz imansızlar ve kafir gavurlar bir taraflarıyla güler bize.
  1 ... huzursuz adam