bugün

kriz genelde orta direği sker atar, zengin yine zengindir fakir zaten her daim aç.
sadece mercedes olan yollarda ve sadece paralı semtlerdeki avm'lerde gezen sığır beyanı. kriz alt tabakayı vurur. kaymak tabakadan bakıp "ne krizi yeaa" diye ağzınızı geydire geydire sormak ancak aptallıktır.

ben ankara optimum avm'de çalışıyorum. ankaranın en kalabalık ikinci avm'si. şu anda aylardır kapalı olan en az 10 tane mağaza var. üstelik çoğu daha birinci senesini doldurmadan iflas etti. bundan daha 7-8 sene önce en az 1 sene sıra beklerdin bu avm'de dükkan açmak için.

he canım. hayat çok güzel. gelsenize...
Lüks yaşama alışmak atadan dededen varidat içinde gelmeyene göre değil. Herkes imkanları nispetince yaşamalı. işadamlarının, ülkenin zengin varlıklı tayfasının yaşadığı hayat, kadıköy semt pazarını bağlamaz. Bu kafa salak kafasıdır. Bu ölçü değildir olamaz da. Mevcut iktidarlar, işbilmezliğini, aymazlığını, tembelliğini, gevşekliğini, çalışmazlığını terk etmezse elden giden sadece mercedeslerle avm ler olmaz. Mazallah Memleket elden gider de herkes açıkta kalır. Sen istanbulda mercedese binerken yemendeki aç insanları düşünmüyorsan, gün gelir aç kaldığın zaman, sana da kimse acımaz. Bu dünyanın kuralı budur. Nimet elden gittiğinde çok ağlarsın.
türkiye' yi avm ve mersedes olarak algılamış dingil başlığı ve entarisi.

bak burası erzurum. türkiye' nin hayvancılığının merkezi. gördüğün kuyrukta et kuyruğu.

görsel
hep böyle devam edecekse sorun yok ama ileriye bakabilenler sorun olma ihtimalini görüyor.
o merserezleri alaman yapıyor, avm lerde de çin malları ve ithal mallar satılıyorsa insan haliyle merak ediyor. nereden geliyor bu değirmanın suyu.

gene söylüyorum. hep böyle devam ederse sorun yok.
yalnız şunu da ekliyim. işsizlikten ve moral bozukluğundan evden çıkmayan milyonlar var. anadan babadan para alıyor hala.

işsizlik yüzde 11 lere gidiyor. az değil. abd de bu rakam yüzde 5 lerde.