bugün

özgüven isteyen bir tanışmadır.Ben hayatımda ilk defa bugün yapmışımdır ve tam olarak 5 dakika boyunca yolda ne konuştuğumu hatırlayamıyorum ama mutlu oldum .Bir de kız ilk görüşte hoşlanılan kız olunca özgüven depolar insana.
cesaret işidir.
yapılması zordur hep neden gerektirir durduk yere yaparsan adının sapığa çıkma riski vardır...
yapılabilecek davranıştır ancak sonuçlar beklenilenin aksine olmasa dahi aynısı olmaz. hesapsız kitapsız girişilebilecek iştir.
evdeki hesabın çarşıya uymayacağı, defalarca pratiklerinin yapılmasına, kişinin kendisini ''bu sefer yapıcam yaa ! '' şeklinde ikna etmelerine rağmen o an geldiğinde tutulup kalmasına neden olup başarısız olmasına yol açabilecek davranıştır.
(bkz: göster)
ilk görüşte aşka inanır mısın yoksa çevrende bir tur daha atayım mı demenin işe yaramayacağı olaydır.
ben yaptım bunu. geçenlerde yolumu kaybettim önümden iki tane bayan gidiyor birinin başı açık diğerinin kapalı. elbette başı kapalı olana "hey! sayın müslüman olduğu, izmirli olmadığı her yerinden belli olan başı kapalı ve namuslu bayan! acaba bu semtin adı nedir?" dedim o da cevapladı "bu semtin adı nurhaniye'dir beş vakit namaz kıldığını düşündüğüm, sakalından sünnetine sadık kaldığı anlaşılan, müslüman olduğundan zerre şüphem olmayan, hatta anamdan babamdan beni istemesi halinde koşa koşa varacağım genç adam!" dedi. böyle bir iki dakka daha sohbet ettik. telefonunu istedim "gece ararım yasin dinletirim" dedim güldü yere eğdi başını ve uzaklaştı...
ülkemizde zor, dışarıda kolay olan hadisedir. yakışıklı bir insan değilim, ingiltere'de toplu taşıma araçlarında yanıma/yakınıma oturan her kız benimle muhabbet kurdu. ilk seferler olaya "aha ekmek çıkıye" mantığıyla baksam da sonradan alıştım, insanlar a noktasından b noktasına sıkılmadan gitmek için muhabbet ediyorlar, kaliteli bir olay. burada otobüste yanımdaki kıza saat sordum, iki tane barzo "rahatsız mı ediyo hanfendi?" diye geldiler. yani yerine göre zor, yerine göre basit hadisedir.
insan canlısı biri olduğunuzu gösterir. altında çok bir şey aramaya gerek yok.

erkek- merhaba ben gazi üniversitesi rektörlüğe gidecektim de bu taraftan mı gidiliyor?
kız- evet. ben de oraya gidiyorum. isterseniz oraya kadar birlikte gidelim.
erkek- tabi teşekkür ederim. burda mı okuyorsunuz?
kız- evet. fizik bölümünde.
erkek- hadi yaa. fiziğe çok zor diyorlar. zorlanmıyor musunuz?

diye gelişen muhabettir. asılan var mı? yok; tersleyen var mı? yok; cesaret isteyen durum var mı? yok; tersleyen kız modeli var mı? yok.

dağılabilirsiniz.
adres sorulmustur. *
kıza yaklasılan ve beraber yuruyebilir miyiz sorusuna hayır cevabı alınınca bu sefer beraber koşabilirmiyiz diye sorulan soruların eşlik ettiği olay.
türkiye de zor dışarıda kolay olan durumdur. zira amerikada metroyu çok kullanıyordum. her gün olmasada haftada 3-4 kere bir kadınla konuşuyordum.
konuşulan kişiye de bağlı olmasına rağmen genelde başladığı gibi bitecek eylemdir.

(bkz: uff sus be salak)
ne diyorsun be salak ile sonuçlanacak hadise. denemeyin gençler. anca barda falan...
hiç tanımadığı bir erkeğe , sırf bilmem kime benziyor diye usulca sokulup merhaba diyen kadının üniversite okuyan kardeşidir.
Öz güveni yerinde olan cesaretli insandır.
mantıklı adam işi değil. onu ciddiye alıp dinleyen kız da pek standartlar içinde sayılmaz. sonuç olarak bu iki tipin yolda denk gelme olasılığı bayağı düşük.
Çekingenim ben konuşamam.