bugün

hepimizin başına gelmiş bir olaydır. yolda yürürken uzaklardan çokta sohbet etmek istemediğin birini görürsün ve cebinden telefonu çıkarır kurcalar gibi yaparsın. ancak ne yaparsan yap muhabbet kaçınılmaz tabii.

ve ahmet abi karşıdan belirir.
içses: lan nerden çıktı bu şimdi amk sabahın köründe iki saat saçmalar durur şimdi.
el telofona gider.. menü mesajlar menü mesajlar menü mesajlar seklinde arka arkaya gir çık yaparsın o panikle.
artık çok geçtir çünkü radar ahmet abi seni ilk görüşte kalabalığın içinden ayıklar.

yanına sokulur;

+ vaayy kardeşim nasılsın ya?
senin kafa önde telefon kurcalamada.
- iyi ahmet abi seni sormalı? direk veririz cevabı. lan bi şaşır daha yeni görüyomuşun ayağı yap oo ahmet abi nerden böyle falan de. direk iyi abi sen nasılsın. ahmet abi bunu farketmez tabi tahmin edildiği gibi real madrid ten girer muhabbete hükümetten çıkar. yarım saat esir alır seni.sonuç itibariyle telefonu kurcalaman hiçbir şeyi çözemez.
tabi bu yazı, ahmet abi'nin senle konuşmaya çok meraklı olduğu varsayılarak kurgulanmış.

misal ben bunu yaptığımda, karşımdaki adamın da bir şekilde görmezden geldiğine çok rastladım, böyle adamı takdir edeceksin arkadaş.
görmememezlikten gelmek.
yirmi yıldır aynı şehirde yaşıyorsanız çok sıradan durumdur.
hayatımızın asosyallaştığının göstergesidir.
yapılmaması gereken olaydır. bir selam en fazla 2 dakikalık muhabbet iki tarafa da bir şey kaybettirmeyecektir.
mecburiyet caddesi bulunan küçük şehirlerde hayat kurtaracak yöntemdir. asosyalleşme, soğuk davranma, ayıp, günah... tamam hepsi kabul ama, g. t kadar şehirde yüzlerce tanıdık var, iki yüz metre yol yürüycem derken minimum 10-15 kişi ile karşılaşıyorsun, hangi birine selam vereceksin, hangisiyle muhabbete dalacaksın. Bir de liseden ya da ilkokuldan arkadaş ise bu karşılaştığın yandın! Okulu bıraktığını söylersin, gitti yarım saat. Sen ne yapıyon senden naber? diye sorarsın o da minimum yarım saat. onbeş dakka birbirinin telefon numarasını almak için gider vs. Bazen yapman gereken şeydir kısacası. Ama ben pek beceremem bunu, o yüzden ara sokakları kullanma taktiğini uygularım.
boş beleş muhabbetten kaçınmaktır açık ve net.