bugün

takdire şayan insandır. bu devir de az bulunur.
haram yemek istemeyen insandır.
Etrafta kameranın olduğunu fark eden insandır. Bundan mütevellit bu eylemi gerçekleştirmiştir.
zarar gelmez, basın bağrınıza! Yüreğinde "insanlık" kırıntısı kalmış temiz insandır. Paranızı kaybedin, onu kaybetmeyin!
Haram yemeyen doğru bulduğum insandır.
Dün Göksu parkta eşim ve kızımla birlikte yemek yedik. Biraz oturduk. Sonra kızımı alıp biraz turladım göl kenarında. Yanımızdan 14-15 yaşlarında bir kız çocuğu geçti hızla. Sonra yerde katlanmış şekilde duran 200 liralık banknot gördüm. Yanına yaklaşıp emin oldum. Sonra üzerine bastım hemen. Biraz sağa sola bakıp kontrol ettim etrafı. Sosyal deney olma ihtimaline karşı gizli kameraları da kontrol ettim. Kız uzaklaştı iyice. Etrafta da kimse yokken aldım parayı attım cebe.

Şaka şaka kıza bağırdım "para düşürmüş olabilir misin" diye. Kız arka cebini yokladı para yok. "ya çok teşekkür ederim" dedi. Parayı aldı yerden. Sonra yanımızdan geçerken tekrar "Allah razı olsun" dedi ve gitti.

Paranıza pulunuza dikkat edin evladım.
bana da lisans döneminde denk gelmişti böyle bir insan. üstelik ben banka kartımı düşürmüştüm. he içinde muazzam bir param yoktu ama olsun.

kartımı düşürdükten kısa süre sonra garanti bankası aradı, kartınızı düşürmüşsünüz bilmem kim almış, size ulaşmaya çalışıyor diye. iletişim bilgilerimizi de almadık. resmen bankanın çağrı merkezi sorumlusu bizi ortak bir yerde buluşturdu. üzerinde mavi mont varmış, elinde karanfil stili tanıdık birbirimizi.

baya sevinmiştim ya. hem karta sevinmiştim hem de bu tip insanların varlığına.
umarım hala varlardır.
ilk sorduğu kişi para benim diyecektir.