1. 1.
  otobüste sokakta, toplu alanlarda milleti umursamadan oynaşan sarılan, elleşen yeni nesil yozlaşmış sapkınlaşmış, bir toplumu toplum yapan manevi değerlerden, kültürel geleneklerden yoksun, rabıtaları gevşekleşmiş gencleri uyararak onlara öğüt veren doğru yolu gösteren eski topraktır.
  önceden gençler sokakta el ele gezmeye bile çekinir utanırlardı, birbirine hislerini mektuplardan şiirlerden dile getirirdi, şimdiki nesilde ne ar kalmış ne gurur milletin arasında birbirinin içine düşen, saygıdan yoksun, türk kültürünü zedeler mahiyette özenti tavırlarıyla tolumun seviyesini düşüren bir nesil yetişiyor. bu kendini bilmez nesli düzeltmek de maalesef ki ülkenin toplumumuzun temelini en iyi bilen, hayat birikimi yüksek, kültürel düzeyi bilgisi derin, görmüş geçirmiş yaşlı amcalara teyzelere düşüyor.
  3 ... yoksul genc
 2. 2.
  Metroda kızın ağzının içinde ağzıyla sondaj yapan ve önündeki kalkmış tipi görünce gidip önlerinde durdum ve önümdekini avuçladım. Çünkü ağızlarının mıç mıç sesi iğrendirmişti. Utanmaları varmış ki kalkıp gittiler. Terbiyesizlik.
  1 ... banasormabencahilim