1. 1.
    ergenken yolda durdurup yok yere azarlarlardı. 10-15 kişilik grupta köpekler sadece bana havlar. criminal face denen şey galiba doğru.
    4 -2 ... vamonos
  2. 2.
    Baskı gibi görebilirsin ama sonuç ne olursa olsun yapılan arama ve kimlik sormanın çok faydalı olduğu aşikar. Ülkede geçmişte yaşanan üzücü olayları unutmak mümkün değil. Tedbiri elden bırakmamak gerek. Mümkün olduğunca memur arkadaşlara yardımcı olmakta fayda var.
    5 -2 ... donsuz yazar
  3. 3.
    dershane zamanlarımda otobüsten adliyenin önünde iner kızılaya yürürdüm. sıhhiye köprüsüne varmadan polis çevirir kimlik sorardı. sonra köprünün altından geçip tam üstgeçite çıkarken bu seferde buradaki polisler kimlik sorarlardı. bu uzun zaman böyle devam etti. psikolojim bozulmuştu ben at hırsızına mı benziyorum diye. halbuki okuyom ben yaa. görmüyor musunuz elimde defter kitap.
    5 ... evli bedelli torpilli
  4. 4.
    ilk yapıldığında “noluyo lan” demiştim içimden. Sabıkam temiz olduğu halde tırsmadım değil.
    4 -2 ... son feci kedi
  5. 5.
    Garipsenmeyecek durumdur. Garipseyen kişide sıkıntı mevcuttur.
    2 -3 ... ktm li aynasiz
  6. 6.
    geçtiğimiz gün 1700 kişi bir gecede yakalandı hem temiz toplum istiyorsunuz hem de görevini yapan, asayiş sağlayan adamlara kızıyorsunuz ne ayaksınız.

http://www.hurriyet.com.t...7-kisi-yakalandi-41001039
    2 -2 ... laz ziya
  7. 7.
    10 yasindaydim arabanın bagajindan bişey almam için ailem arabanın anahtarını vermişti arabayi açarken yoldan geçen üniformali polis durduk yere ver sen bakım bu anahtari diyerek anahtari zorla elimden almıştı arabayi çaldın mi demişti.

He 10 yasindayim araba çaldım mk salagi.
    1 -2 ... patronum
  8. 8.
    suçu kabahati olmayan kişi polisin kimlik sormasından çekinmez.

kimlik sorma faaliyeti terör eylemlerinin ayyuka çıktığı, darbe teşebbüsü olduğu, sonrasında olağanüstü hal ilan edilen dönemde sıklaştı.

kontroller aynı şekilde suların durulmasıyla gevşedi.

polisin yaptığı denetim totaliter rejimle lişkili değildir.
    şayet şehre asker inip kimlik soruyor olsa idi işler değişirdi. çünkü askerin temel amacı asayişi sağlamak değildir. ancak polisin görev tanımı budur.
    2 -1 ... raduyev
  9. 9.
    Adamın derdine bak.

Polisin görevi bu zaten arkadaş, ver kimliğini gbt'ne baksınlar, orda en fazla 5 dk'nı alacak bu işlem.

Ben hiç gocunmuyorum, hatta kendimi daha güvende hissediyorum.

Bazı malların "niye beni soruyorsunuz, başka adam mı yok, herkesi sorun o zaman" diye mal mal konuştuklarına şahit oldum. O zaman o 5 dk, sonra oluyor 185 dk. Rapordu ifadeydi uğraş dur. Adam zaten öyle veya böyle 12 saat görev yapacak, giren sana girer.
    -1 ... neflodi
  10. 10.
    askeri ortamdan bünyem alışkın. ben böyle büyüdüm.
    ... hastavilla