bugün

ergenken yolda durdurup yok yere azarlarlardı. 10-15 kişilik grupta köpekler sadece bana havlar. criminal face denen şey galiba doğru.
Baskı gibi görebilirsin ama sonuç ne olursa olsun yapılan arama ve kimlik sormanın çok faydalı olduğu aşikar. Ülkede geçmişte yaşanan üzücü olayları unutmak mümkün değil. Tedbiri elden bırakmamak gerek. Mümkün olduğunca memur arkadaşlara yardımcı olmakta fayda var.
dershane zamanlarımda otobüsten adliyenin önünde iner kızılaya yürürdüm. sıhhiye köprüsüne varmadan polis çevirir kimlik sorardı. sonra köprünün altından geçip tam üstgeçite çıkarken bu seferde buradaki polisler kimlik sorarlardı. bu uzun zaman böyle devam etti. psikolojim bozulmuştu ben at hırsızına mı benziyorum diye. halbuki okuyom ben yaa. görmüyor musunuz elimde defter kitap.
ilk yapıldığında “noluyo lan” demiştim içimden. Sabıkam temiz olduğu halde tırsmadım değil.
10 yasindaydim arabanın bagajindan bişey almam için ailem arabanın anahtarını vermişti arabayi açarken yoldan geçen üniformali polis durduk yere ver sen bakım bu anahtari diyerek anahtari zorla elimden almıştı arabayi çaldın mi demişti.

He 10 yasindayim araba çaldım mk salagi.
askeri ortamdan bünyem alışkın. ben böyle büyüdüm.