bugün

ciao signore;

evet efendim, dilenci, yolda dilendiği vakit karşıdan karşıya geçmek isterken, arabanızla o dilenciyi, pestili çıkana kadar ezmektir.
böylelikle, dünya bir fakirden daha kurtulmuş olur efendim...

pis, varoş, kıyafetleri yırtık pırtık olan ve benim gibi para sıçan insanlardan para dilenen bu paçoz, zavallı insanların yaşamalarını kim doğru bulur ki? kimse... o yüzden, arabanıza bi kerecik olsun kıyıp, ezmelisiniz bu fakirleri... sen ezersin, o ezer , başkası ezer derken, dünyada dilenci kalmaz.

bugatti veyron super sports model arabamla güzel güzel gezdiğim bi gün, karşıma çıkan bu pis, fakir dilencinin tekini, bağırsakları yola çıkana kadar ezip kaçmıştım. eve gittiğimde ise hüngür hüngür ağlamaya başladım. neden mi? "son model arabamı nasıl olur da, bir fakir için heba ettim..." düşüncelerine kapılıvermiştim. ve bu düşünce beni ağlamaya itmişti...

o gün bugündür dilencileri ezmek için bir arabamı gözden çıkardım... ve onunla dilencileri ezmeye başladım. ne zaman canım dilenci ezmek istese, onunla çıkarım yola.

size bir tavsiye; son model, lüks arabanızla sakın ola ki dilenci ezmeye kalkmayın! sonra benim gibi pişmanlıklar içinde ağlarsınız, kıvranırsınız... gece uykularınız haram olur, ey dostlar!

per discutere...
ileride sevap dilenmesi muhtemel olan kişi eylemi...
(bkz: sebastian gelmiş kapıları kapatın)
Kesinlikle hayır işidir.
eve gelen çingene dilenciyi sikmek asla değildir.
normal bir insanı ezmekten farklıdır zira bağırsak böbrek ve milyonlarca lira yola saçılması muhtemel şeylerdir.
Dilenciyi asagilayayim derken, kisinin kendisini asagilamasidir.
insanlık ayıbıdır.
güncel Önemli Başlıklar