heyecandan başlığı bile yanlış açtığımı düşündüğüm yüklü miktarda buluntu para. içinden birde Suriyeli kimliği çıkarsa deymeyin keyfime. ama dürüst insan olduğumuz için parayı hemen devletimize teslim ederdim. sonuçta o kişi devletten aldığı yardım paralarını 5 yıl boyunca yememiş içmemiş bide üstüne 12 çocuğuyla birlikte yıllarca dilencilik yapmış ve o paranın sahibi olmuş. o parada alın teri olduğu için bizim boğazımızdan geçmez. devletimiz kendisini bulur ve parayı iade eder. bizede göz hakkı ödül olarak 2 binlik attımı ohh mis. Bi aylık asgari ücret parası sahibi oluruz. dürüstlüğümüzün ödülü bu parayı da kredi borçlarım için öderim. hayali bile insanı cezb ediyor. ay hadi inşallah. bu arada ödül olarak 2 binlik verir dimi lan?
Çatır çatır harcamak ben. Umrumda olmamak sahibi. Mum dikmek üstüne.
para bulmak. almamak. polise de götürmemek. kendi haline bırakmak. çünkü banane.
Bir milyon TL. En büyük banknotla yani iki yüzlük olarak 5000 adet yapar. Öyle cüzdan yok. Çantadır o.
Olm cüzdan mı buldun, para sayma makinesi mi.. dedirtecek lafızdır..
çek olabilmek belki.
yaşadığım yerde böyle birşeyi olma ihtimali olmamak. eğer olmak olsa bile ben onu affetmemek. direkt yurtdışına uçmak.