bugün

ne kasıntı bir durumdur. özellikle kızlar için çok zorlu bir süreç. "ayy ne alsam yanıma? kırmızı ayakkabımı alsam ne ile giyebilirim?".

dünyayı kurtarmak kadar zorlu bir mücadele. bir de uzun bir yolculuksa yolculuk da kasar sizi ama sonunda güzel bir olay varsa herşeye değer diye düşünürsünüz.
Tatile gidiliyorsa güzel ve heyecan verici bir süreçtir. Lakin okul için, iş için veya başka bir sebepten gurbete gidiyorsanız. Bir yandan küfredip diğer taraftan çanta yapmak olasıdır.
giderken iyi de dönüş yolunda eziyete dönüşecek olan yolculuğun ilk adımlarıdır.
Valizim dolu yine aşklarla, anılarla.
Yola çıktım sonsuz ayrılıklarla.
Öyle bir yalnızlık ki; yıllar yoruldu.
Acılar, pişmanlıklar ve ben yollarda...
*
dizelerini hatırlatan, buruk veda sahneleri ya da umut dolu bir gelecek.
gidilecek yer uzaksa, uzun süreli bi yolculuksa ve yanında sevdiğin kişide olacaksa
çok keyifli unutulması güç bi yolculuk olması muhtemel.
heyecanla hazırlanır bavul; içini doldururken karışır elin ayağın birbirine,
en za 2-3 gün öncesinden kurulur planlar,
kim bilir kaç kez boşaltıp yerleştirilir.
zor iştir. hele de gideceğiniz yer uzunsa ve çok kalacaksanız, valiz hazırlamak onu tekrar boşaltmak, tekrar doldurmak sinir eder.
eğer çok kalacağınız bir yolculuğa çıkıyorsanız birkaç güne kalmadan evinizi özlersiniz. rahatınız ne kadar iyi olursa olsun birşeyler eksiktir. nette sabahlamak gibi mesela. ben çok özledim lan. *
bayanlara özgü birşeydir...erkeklerin bölr bir derdi yoktur.
kizlarin en buyuk telasi olabilir.bir iki gece öncesinden kabuslar görülür.valiz unutulmustur,çalinmistir, kiyafetsiz parasiz kalinmistir.valiz 321654 kez kontrol edilir.elde olsa utanilmasa 2. bir valiz daha gerek duyulur.bu guzel bunuda alayim bunla giyerim,bu kalmasin derken valizin fermuari patlayabilir.tatli bir telastir.
Huzur dolacağımı, eğleneceğimi düşünüyorsam hiçbir hazırlık beni yıldıramaz.
daha var ağustos ta senelik izinde.
Şu an yaptığımdır.

Lan bir yandan valiz hazırlıyorum bir yandan annemin öğütlerini dinliyorum.

- çantanı yatarken yanına cam kenarına al
- telefonuna dikkat et
- parana dikkat et
- kimseye güvenme
- kimseden şeker alma ( sanki bayram aq)
- cebine dikkat et bir şey koyarlar haberin olmaz