bugün

mehmet yaşin'in hazırlayıp sunduğu cnntürk yayını.
(bkz: köfteci)
(bkz: çiğ köfteci)
(bkz: dürümcü)
(bkz: kokoreççi)
(bkz: dalakçı)
e-5 de sık sık yolun sağ tarafında görülen dürüm tırlar.
mehmet yaşin in bir iki haftadır karadeniz de geçirdiği şehre ait yenilecek yemeklerinen iyi nerde yenileceğini gösteren gezi programı. bir iki program önce karadeniz sahilinde matarasıyla viskisini yudumlarken güneşin batışını izliyordu ben işte orada yol üstü lezzet duraklarının ne olduğuna karar verdim.
susurluk- yörsan
akhisar- köfteci ramiz
akçakoca- muratın yeri
(bkz: berceste)
bolu dağı - muhtar'ın yeri.
kırşehir-asmalı konak tesisleri (yayık ayranı harika)
emek verilip hazırlanan kaliteli program.
bir insanı aç tok farketmez acıktıran program. mehmet abimiz öylesine yöresel yemekleri büyük bir iştahla tadmaktadır ki insandan pavlov'un köpeği gibi salyalar akıtmaktadır.

en bombası çıldır gölü buz tutmuşken ordan buzu kırıp alabalık tutması ve onu yine gölün üstünde mangalda pişirip yemesidir. hayatımın fantezisi olmuştur bundan sonra. eğer hayatta bir iş yap deseler mehmet abinin işini seçerdim.
keşke mehmet abinin yerinde ben olsaydım diye iç geçirdiğim program.kaliteli bir program .ancak ntvye yakışırdı..
acun ılıcalının acun firar da programından sonra sunuculuğuna özendiğim program. hem gezeceksin hem semtin en iyi lokantasında en meşhur yemeğini yiyeceksin hem bide üstüne para alacaksın. en kıyak meslek.
cnntürk'te mehmet yaşin'in hazırlayıp, sunup ve yediği programdır. mehmet yaşin denen zat-ı muhterem cnntürk'ün desteği ile anadolu'nun muhtelif şehirlerine gidip, o şehrin yöresel lezzetlerini, en iyi yapan yerde tadıyor. gittiği yerler genelde o şehrin en eski lezzet durağı oluyor. yada yeni açılmışsa bile o lezzetleri en güzel yapan yer oluyor.
gece gece katiyen izlenmemesi gereken program.lakin dayanamayıp izliyoruz işte.yapılır mı bu bize yapılır mı?
kesinlikle seyyar arabalar. o nohut pilavın üstüne bişey tanımam ben. leziz.
seferihisar'da teos harabelerinin yanında ege manzaralı minik bi balıkçı var. içerde duvarları atatürk resimleri kaplıyor. hayyam'dan şiirler falan iliştirilmiş sağa sola...sempatik bir köpek masa aralarında, gelen müşterileri selamlıyor. ıssız bir koy, yağmurlu bir ege gecesinde gidilesi bir mekan...

rakı içemeyenlere bile barbun eşliğinde iki kadeh içirtmişliği vardır..
bakışlardan uğrayıp uğramayacağınızı anlayan kokoreççiniz. eğer ona dik dik bakıyor arada da kokoreç tezgahını dikizliyorsanız istediğinizi, hiç yüz vermiyor gözlerinizi kaçırıyorsanız istemediğinizi anlayan birinden kokoreç almak yiyeceğiniz kokorecin tadını iki kez arttırır.
aslında sıradan bir müşterisinizdir ama özel hissedersiniz. * * *
(bkz: mmy tantuni)
(bkz: simitci)
mehmet yaşin adında, nefsine düşkün bira göbekli bir beyabi tarafından sunulan anadolu tatlarından seçmece cnntürk'te yayınlanan bir yemek programı. programın o havası, albenisi güzel ya aslında, izlettiriyor yani kendini. geçip karşısına, "hmm böreği kızartmak için herif suya batırdı bak" ya da "kalamarı nasıl dilimledi lan, görüyor musun?" diye söyleniyorsun kendince. yemekler bir yana burnunda biraz anadolu kokusu da... buraya kadar oh mis!

o değil de ben sunucumuz mehmet abi'ye takmış durumdayım ya. yani pekala onun yaptığı işi ben de altında kalmadan yaparım be cnntürk! valla! para da istemem, yatırmayın hesabıma. hayır, adamın hani ne bir doğru düzgün sunumu var ne de başka bir numarası. boyuna homini gırtlak! rakı-balık haydari! gerisi nanay... bi' program açılışında kamera arkasından tutulan bir kağıttan okuduğu "bu sefer de mudanya'daki lezzet duraklarındayız..." nevinde bir girizgah, bir de her mideyi dolduruşun ardından 'zoom' giren kameraya ettiği "cankış* emin olun ki canınıza can katacak" türevinde kendi çapında esprili bir laf. araya da programı doldurmak için jenerik görüntüler, mehmet abi'nin yöredeki paytak yürüyüşleri, arabadan inişleri vesaire... "bu haftalık bu kadar!"

bu ne ya?! yemin ederim ben de yaparım lan! lan dediğim, cnntürk! yoksa adam bildiğin vasıfsız eleman abi, abiler... n'olur yapmayın!

(aha bak bu*: http://www.cnnturk.com/cn...tv/default.aspx?PageID=17)
tv de yayınlanan, şiddetle karşı çıktığım ve kınadığım programdır. maddi durumu olan, olmayan insanlara yapılan büyük bi ayıptır böyle programlar. durumu olup da gecenin köründe canı çekip de yiyemeyenler den tutun da, alacak kıyma parası bulamayan insanları hiç düşünmezler mi? senin lezzet durağının da, damak tadının da ta dibine ediyim tamam mı.. o yemekleri yiyen adam da yakında ümit usta ya dönecek haberi olsun..
--spoiler--
bu adam yakında 150 kilo olur.
--spoiler--
dere tepe demeden anadolu'yu gezip, eşsiz tadları ekran başından önümüze servis eden mehmet yaşin'in sunduğu program. aç karnına izlemeyiniz, zira feci hâlde mideyi kazındırıyor. mutfağa çıkarma yapmanız kaçınılmaz.
gecenin bir vakti, uykun kaçınca oyalanmak için tv. yi kurcalarken, olmadık bir anda karşına çıkan ve akıllara ziyan lezzetleri ballandıra ballandıra anlatıp sonrada afiyetle yenmesi ve senin bu esnada sara nöbetinden daha şiddetli bir krize tutulman ve an itibari ile gecenin körü buzdolabını kurcalaman ama pek bişi bulamaman sonrada kendince hazırladığın ekmek arasını aklında o muhteşem lezzetler, elinde kendi hazırladığın şahaserinle, hayal gücünü zorlayarak midene indirmene neden olan mehmet yaşinin damak çatlatan programı.
aydın-kuşadası yolundaki kırçiçeği
yazıbaşı-aydın yolundaki sağdaki köfteci
ikisi de muhteşemdir.
bir de aydın-denizli yolu üzerinde sağda kuyu kebabı yapan yer var ama hem kazık hem berbat tufaya gelmeyin derim.
güncel Önemli Başlıklar