bugün

moruk, deli uğradı az önce. ''param 1000 e yaklaştı, ev alacağım ne yapayım'' diyor. haziranı bekliyormuş.
ulan şu beklenen aylar bir gelse, ah bir gelse!
memlekette evi varmış delinin, hem de dayalı döşeli. ''zaten oradaki herkes yiyiyor, içiyor, yatıyor'' diyor. gitmeyi ise düşünmüyormuş nedense.
taksim'e bir arkadaşının yanına uğramış bana gelmeden; polislerle filan şakalaşan biriymiş. bir gün birisi ''neden orada oturuyorsun?'' demiş de cıngar çıkarmış.
''genç ama kavgacı'' diyor.
gençlerin çoğu kavgacı be deli, yaşlılar daha ağırbaşlı.
bahsi geçen arkadaşının amcaoğlu taşınmış geçenlerde. dinliyorum diye her aklına geleni anlatıyor deli. içini döküyor resmen.
''avcılar'da evler ucuzmuş'' diyor, '' bakıcam avcılar'a, nasılsa bakmak bedava.
bankalara genel bir kızgınlığı var. 20 dakikada bir kapıya çıkıp sigara içiyorlarmış. ''sigara iyi değil'' diyor, 2 sene önce bırakmış.
helal olsun; bu da deli iradesi olmalı.
''haziran'a çok var mı?'' diye sordu. deli de sabırsız lan! sabırsızlık zor moruk; akıllısı da delisi de muzdarip bundan.
''maslakta arkadaşım var'' dedi; yemekhaneciymiş.
''yine mi?'' der gibi baktım yüzüne.
''her yerde tanıdığım var'' dedi gülerek.
kardeşinin işyerine uğramış geçen gün. kızmış o da; neden geldin diye. ''canı sağolsun kardeşimdir'' diyor; iyi maaşı olduğundan dem vuruyor.
aklı fikri parada; ''seviyorum parayı'' diyor. ''kağıt ama olsun, üstünde atatürk var''
evlenmiş vakti zamanında deli; ''karı bıraktı'' diyor. karı varken de her şeyi kendisi yapıyormuş zaten. bir boka yaramıyordu demeye getiriyor.
aşık olmuş yine geçenlerde bir adamın kızına da ''kızım evlenmeyecek'' demiş adam. tam bir komedi bu deli yahu!
kaldırımda dikiliyoruz, adamın biri yanımıza yanaşıyor;

+ abi burda ziraat bankası nerede var?
susuyorum deli cevaplasın diye;
-ileride var
+ sağda solda??
- baka baka git işte!
güncel Önemli Başlıklar