1. 1.
    yol arkaşında bulunması istenen bazı özelliklerdir 1-zeki ve seri olması 2-iletişime açık olması 3-uyku düşkünü olmamalı.
    ... ungeselligundhut
  2. 2.
    olmaması, en iyisi tek başına.
    ... entente cordiale
  3. 3.
    iptidai şartlarda, uzun bir yolculuk yapılacak ise özenle aranması gereken özellikler olur. zira yol çileli bir şeydir. bir kere mızmız olmamalı. her yerde yatıp kalmak, uykusuzluk, duşsuzluk olabiliyor. bunlardan sürekli şikayet eden biri işi çekilmez hale getirebiliyor. ikincisi bireysel hareket etmeye çalışması büyük eksi. bu yolculuk beraber yapılıyorsa beraber hareket etmek gerek. ben onu istemem, ben oraya gitmem, ben yapmayacağım.. kaçınız efendim. uyumlu olacak kişi. üçüncüsü liderlik taslaması. sürekli domine etmeye yolculuğu vs. yönlendirmeye çalışan bir tip olması. çekilir değil. hayatta gelemem böyle şeylere. böyle bir tanesi vardı. üstelik sürekli mızmızlanan bir tipti. yola çıktığımız andan itibaren "hadi dönelim" diye sayıklamaya başladı. iaşi şehrine geldiğimizde "ben döneceğim" dedi. tamam, dedim. bıraktım olduğu yerde, göt gibi kaldı. ben de yoluma devam ettim. benim tavsiyem yola çıkmadan önce her şey konuşun, sonradan ayrılık gayrılık olmasın. yani bunu yapmadığınızda sorun oluyor. bir kere ukrayna'ya 4 kişilik bir kafile ile geçtik. gerizekalılar avm gezmek istedi. beyinsiz gerizekalı.
    1 ... o gun artik buyudunuz dediler