bugün

debriyajı yarım çekip hemen akabinde gaza yüklenmekle üstesinden gelebileceğiniz sorundur.
sadece usta şoförlerin yapabileceği bir iştir. işte o ustalardan biri de benim.
frenden ayagi kaldirmadan once arabanizin motor sesini de iyi taniyorsaniz debriyaji kavramaya getirirseniz sorun yasamayacaginiz islem.
el freni çekilir, hafifçe gaz verilir, el freni yavaşça indirilir.
1993 model lada samara ile yokuşta yapılabilecek hele ki trafik varsa mükemmel bir olaydır, bu trafikte el freni kullanmadan o arabayı geriye kaçırmadan yoluna devam edebilirsen işte o zaman hiçbir yokuştan korkma.
Onu bir sınavda yapabildim mütiş bir ilahi güç ben bile şaşırdım kendime nasıl gitti araba diye.
El fren gaz ikilisini kullanarak yapanlar var hala ya. Abi şoförmusunuz siz ya guldurmeyin. Arabayi 80 derecelik dik yokusta bile kaldiracaksiniz el frensiz.
Debriyaja gomulup baba takiyosun 2ye, hafiften debriyajdan cekiyosun ki anliyosun o ara motorun sesinden direksiyonda ki titremeden arac kalkmak istiyor bu ara frenden cekiyosun ayagini artik arac kacmaz geriye hic bi sekilde. Debriyajı sabit tutup artik gaza abandığın gibi tabi bu sirada artik debriyajdan da cektin ayagini, yanlaya yanlaya vutututuuu sesleriyle bayırın basinda buluyosun kendini.
yokuş kalkış desteği olan araçlar sonrası tarihe karışmak üzeredir.