bugün

insanlığı unutmayarak, durumu müsait olmayan öğrencilere, zayıf oldukları dersleri ücretsiz çalıştırmak.
çıkarsız yapılan iyi işlerin değeri paha biçilemezdir.insanlık için de gereken budur.
"yoksulun da aklı cebi kadar yoksuldur". gereksiz bir uğraş... hedeflerinizi başka yöne kaydırırsanız daha çok başarı sağlarsınız, naçizane görüşüm...
Cemaat dahilinde değilse süper uğraştır.
o öğrenci gözünde yüceltilmiş kişi olmaktır, o kişinin adam olup bazı parasız adam salak adam gibi düşünen insanların(!) karşısında tutunduğunu görünce daha bi gurur verici olur. sanırım. bana göre(!)
uludağ sözlük olarak yapalım mı böyle bir şey?

Özellikle üniversite öğrencisi uludağ üyelerine sesleniyorum.
ideolojik amaçlar uğruna yapılan iştir çoğu zaman. cemaatların yaptıkları mesela, köyleri dolaşıp zeki ve fakir olan çocukları alıp yurtlarda herhangi bir maddi menfaat beklemeden ideolojik amaçları doğrultusunda yetiştirirler.
yapmaktan onur duyacağımız eylemdir.
Yaptığımızda gururunu her zaman hissedebileceğimiz bir eylemdir. Bu gibi faaliyetlerin başlık olarak açılması da ayrıca çok hoşuma gitti, kişisel kanaatim.

not: Evlerinde kullanılmayan atılacak kitaplarını değerlendirmek isteyen kişiler benle özel mesajla temas kursunlar. Kitapçılık yapıyorum ve yardım ettiğim bir kaç okul var, selamınızı da gönderirim, fena mı olur?
çok güzel bir olaydır..
hem öğrenci açısından hemde öğretmen açısından.
yoksula parası yok diye ders vermek değilde,gerçekten birşeyler öğretmek istediğinden emin olmak gerekir insanın.
ondokuz mayıs üniversitesi atatürkçü düşünce kulübünün her sene yaptığı eylemdir.
herkese örnek olması dileğiyle.
benim her yaz yaptığım ve herkesin elinden geldiğince yapması gerekli faaliyet, koskoca yazın evde olduğumuz günlerinin 1 er saatini ayırsak ve faydalı olsak çok mu? tabii aslolan "az laf çok iş" öyle ahkam kesmekle olmuyor ülkenin gelişimi için!

edit= hayrolsun yahu şurada topluma açık çağrı kabilinden örnek olma var, aklı evvelin birinin eksisini neye yormalı acep?
güncel Önemli Başlıklar