bugün

http://www.siyahgazete.co...galgaz-mujdesi-15011h.htm linkinden haberi okunabilecek, yasalaşması beklenen proje. hadi bakalım.
http://www.haberler.com/d...az-imkani-5062229-haberi/

hükümetin son icraatı olacaktır. yavaş yavaş ayağı yapılmaktadır. çıkarlık dönemi kömür, kalfalık dönemi makarna-kömür, ustalık dönemine de bu yakışır. problem şu dışarıdan gelen doğalgazı nasıl bedava verecekler? daha neler göreceğiz bakalım. evet.
muhtemelen elektrik faturaları gibi diğer abonelerin faturalarına belli ölçülerde yansıtılacaktır.

- yansıtılmasa da devlet ödese ne olacak, sonuçta o da bizlerin vergi parası.
belediye gazı zaten nerdeyse bedavaya getirip vatandaşı sikiyor belediye otobüsünün tedaşın gitmediği yere bie sırf bu ballı lokma için boru döşüyor. e bu avanta devam edecek yine seçilecekse kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
Zengin arkadaşların çenesini yormaktadır. Tabi dünya hep size güzel olacak de mi amk.
dar gelirli ailelerin de doğalgaz kullanabilmesini sağlayacaktır. bu durum eğer ki gerçeği yansıtıyorsa son derece güzel bir uygulamadır.
Yapılmasını doğru bulduğum icraat olacaktır. Buna karşı çıkmak saçma. Çıkarcılık demek saçma. Bu bir hizmet. Sosyal devlet hizmetidir. Dar gelirli biraz rahatlayacaktır. Oyda bunu için verilmiyor mu ?

Bende ak parti karşıtıyım ama ortada bir hizmet varken buna çıkarcılık denmez. Hizmet beklemiyorsan niye oy kullanıyorsun o zaman. Yada hizmet değil ne bekliyorsun devletten.

Kemal K. gibi saçma eleştiriye karşıyım.
kişisel değil toplumsal amaçlara hizmet etmesi umulan uygulamadır. neyse asıl konuya gelelim; ülkemizdeki bu yardım olaylarına müthiş uyuzum ben yazarcım, gerçekten ihtiyacı olan ne kadar insan alıyor bilmiyorum ama ihtiyacı yokken alıp varken alamayan çok insan tanıyorum. hayır mesela şu kyk burs mevzusu, yahu adam 10 kardeşim var yazıyo sormadan soruşturmadan bursu veriyosunuz, benim elim gitmiyo uydurmaya kitap alacak param yokken krediye mecburum. ya var ya, ya ben lan neyse bir şey demiyorum, hayırlara vesile olsun.
sahte çok dar gelirli ortaya çıkaracaktır. belkide yandaş veya eş dost partili bir anda dar
gelirli olacak doğmamış yetimin hakkı yenecek gerçek dar gelirlilerin hakkı yenerek ah alınacaktır.
akıllara buna benzer bir olayı getirmiş uygulama.

bir şehirde (fransa'nın bir şehri olabilir) belediye seçimleri öncesinde halka şirin görünmek için toplu taşıma araçları bedava yapılır. halk da bu duruma tepki gösterir, toplu taşımanın ücretsiz olması, bütün toplu taşıma masraflarının vergi ödeyen insanların cebinden çıkacağını gösterir, ne hakla bunu yapabilirsin, diye. sonuç olarak adam tekrar seçilemez.

bilinçli toplumlarda durum böyledir. bizim gibi bilinçsiz toplumlarda ise halkın büyük bir kısmını önce dilenecek kadar fukaralaştırmak, arkasından da vergilerden toplanan para ile bu insanlara sadaka vererek oy toplamak vardır. aç birinin siyaset yapması, ideolojilerden söz etmesi zordur.
siktiriniz gidiniz. benim atalarım zamanında kaçmamış, sığınacak bir yer bulamamış, sadece savaşmıştır. siktiriniz gidiniz ve savaşınız.
enerji bakanının yaptığı açıklamaya göre söz konusu olmayan durum.

seçimler yaklaştığı için doğruluğu tartışılır.