bugün

sagopa kajmer'in 2003 çıkışlı; bir pesimistin gözyaşları albümünün, karanlık damlalar cd'sinde, dr.fuchs ile seslendirdiği 14. sıradaki parça.

Yokluk içinde varlık çeksem de ben tozlu raflarında kaybolup gideceğim bu tarihin,
Bir imzaya ihtiyacım varsa rapimdir.

dr.fuchs :
Tarihe gömülen hatıralar
Gördüklerime bu dilim, kalbim ağlar
Kalemimin önünde tinercisi sere serpe
Defterimin satırları gene dertte
Baktın kaptı kaç oldu şan
Para için vurdular oldu kan
Döndü dünya birgün son bulacak
Senin de mezar taşına yazılacak
Uyuşturucuya çaresizce koşan gençliği
Alkolik aileleri mi geri çağıracak
Bırak gitsin tabi sen de bak
Bırak gözleri kapat sen de kaç
Uyan artık halkım sabrını aç
Vurdum duymaz olma ışığı sen saç
Bütün bu gavurlara yetti artık
Biz bugüne kadar kime pabuç bıraktık?..

Yokluk içinde varlık çeksem de ben tozlu raflarında kaybolup gideceğim bu tarihin,

sagopa :
Yo! yo! Beni kontrol et!...
Adalete yüce sıfatını verirken hepsi boşta kalmış bana kalırsa zihniyetlerin beyni çok sulanmış, 2003'te ağızlarda aynı sakızı çiğnemekteyiz. Çıkarın artık 2003 adımda geride seyiriz, bakın bir bakalım kaç okul bitirmiş eline almış iyi bir iş. Sokakta tinere köle yudumla nesilime bir an içinde olsa gözünü kırp, selamsız bandosu ayıp. Suçlular mı puslular? Sarayda pusudalar, sessiz kaldı kuzular, reyci rapçi barınamaz, hiphopta başbakan bu Kajmeran, mirada kıçını yırtan (dandigidigidan didigigan dan) zan altı lirisist hiçbir ist'e dahil olamaz anladın mı? istanbulumda solurum,samsun toprağım, kanımda hiphopım, rap'le doğanım, (yo ben Sago-k).

Fuchs'un kendini çok feci aştığı süper parça. Özellikle vurguları ve tonlamaları çok gaz olmuştur.
sagonun coşturduğu ayar üstüne ayarı verdiği şarkıdır. nakaratı ve melodisi dinlenilesir.
sagonun coşturduğu ayar üstüne ayarı verdiği şarkıdır. nakaratı ve melodisi dinlenilesir.
sagopa kajmer'in, gerçek rap kitlesine has şarkısı, inşallah keşfedilmez.
(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

Nakarat:
Bir imzaya ihtiyacın varsa o da rapimdir.

Fuchs :

Tarihe gömülen hatıralar
Gördüklerime bu dilim,kalbim ağlar
Kalemimin önünde tinercisi sere serpe
Defterimin satırları gene dertte
Baktın kaptı kaç oldu şan
Para için vurdular oldu kan
Döndü dünya birgün son bulacak
Senin de mezar taşına yazılacak
Uyuşturucuya çaresizce koşan gençliği
Alkolik aileleri mi geri çağıracak
Bırak gitsin tabi sen de bak
Bırak gözleri kapat sen de kaç
Uyan artık halkım sabrını aç
Vurdum duymaz olma ışığı sen saç
Bütün bu gavurlara yetti artık
Biz bugüne kadar kime pabuç bıraktık?.

Nakarat:
Bir imzaya ihtiyacın varsa o da rapimdir.

Sagopa K:

Yo! yo! yo! Beni kontrol et!
Adalete yüce sıfatını verirken hepsi boşta kalmış bana kalırsa zihniyetlerin beyni çok
sulanmış, 2003'te ağızlarda aynı sakızı çiğnemekteyiz. Çıkarın artık 2003 adımda geride
seyiriz, bakın bir bakalım kaç okul bitirmiş eline almış iyi bir iş. Sokakta tinere köle yudumla
nesilime bir an için de olsa gözünü kırp, selamsız bandosu ayıp. Suçlular mı puslular?
Sarayda pusudalar, sessiz kaldı kuzular, reyci rapçi barınamaz, hiphopta başbakan bu
Kajmeran, mirada kıçını yırtan zan altı lirisist hiçbir ist.e dahil olamaz anladın mı?
istanbulumda solurum,samsun toprağım, kanımda hiphopım,raple doğanım.

mükemmel...

sagopa'nın bu şarkı için zamanında hissettiklerini de yazayım tastamam olsun.

çok çok eski bir fast tracker beatiydi. yenilemek gerekir dedim.yeniledim, fuchs da beati çok sevdi. hadi mic, albüme al bunu, dedi. yok bee dedim. ısrar etti tilki. tamam dedim onun zoruyla aldım albüme ama hiç pişman değilim. * ee her işte bir hayır vardır.:)

-sagopa kajmer-
güncel Önemli Başlıklar