bugün

7 den 77 ye tüm sözlük vb fraksiyonlarda kullanılan ve genellikle ''bkz'' kalıbı içerisinde kullanılan söz öbeğidir.
akşam yemeğinde, eşinin arkadaşı tarafından çekici bir sarışınla görülen kocaların, eşlerine verilecek cevabı ayarlamayadığı zaman kullandığı kıvırma sözüdür.
en güzel tanım cümlesi. gerçekten de öyle.soru başlığa adanan cevap entry leri kadar akılcıdır. bir okur düşünelim; konu hakkında bilgi almak ya da öylesine okumak için sözlüğe girmiş olsun. akabininde patates kizartmasini ekmekle yemek başlığına tıklasın. o bize büyülü nağmeler sunan yazarlardan birinin entry sine doğru ilerlesin. heyecanlı olsun, çünkü o da patates kızartması ekmek ikilisini sevsin, ve işte desin 22738971927. entry

22738971927. yok öyle bir şey.
(sictim yazi oldu 35.02.1900 27:00)

nasıl da doyurucu, nasıl da tatmin edici, nasıl da güldürücü, nasıl da düşündürücü... uludağ sözlük ailesi * olarak, ailecek tapmayı öneriyorum. öncelikli tavsiyem entry yerine sadece bunu yazanlar, bir ay kafa izni alarak yazmadan sadece sözlük okusunlar. düşünsünler, entry ne demektir? neden yazılır? nasıl yazılır?

bu arada sözüm bu tümceyi cümle içinde kullananlara değildir. elbette görüş bildirdikten sonra yok öyle bir şey cart curt denir zira başlı başına bir entry olması bile formatta silinme nedeni olmalıdır.

peşin edit: hatalıysam özel mesaj atın, varsa böyle bir entry im 1 ay kafa iznine çıkar, vücut dinlencesi yaparım.
-abi iste sen ne dusunuyorsun bu akp kapatma davasi yani bence ..bidiibidibidibidi................................................................
- yok oyle bir sey *
(bkz: gerçek dışı)
Genelde bir halt yenildiğinde ya da yalan söylendiğinde, insanların kendini savunması için kullandığı cümledir. "Yok öyle birşey" denilerek, gayet inandırıcı ve kendinden emin bir tavırla olay yalanlanır. Ancak emin olun, bu cümle kullanılmışsa, kesin yalan söyleniyordur.
hocaların bilgisizliklerini kapatmak için sık sık başvurduğu yöntem.
---hocam bu soru filanca yoldan da çözülüyomuş
daha kısaymış
+++yok öyle bir şey evladım nerden çıkarıyosunuz bunları
''Yok öyle bir şey'' olması gereken hede. Sözlük açılışında da vardır. Yapma bunu!
(bkz: am i invisible cause you ignore me)
özledin mi beni sorusuna ve benzeri sorulara verilen en uyuz cevaptır yok öyle bişey...
Herhangi bir konuda '' hayır'' diyip karşındakinin bakışlarından sonra açıklama yapmaktan sıkıldıysanız; '' yok böyle bir şey'' demek kadar artistik cümle bulamazsınız. Bir de el kol hareketleriyle ciddi yüz ifadesi takındınız mı, karşınızdaki ağzını açamaz. Kurtuldunuz demektir.
(bkz: yogölebişi)
kendine güvenen insan söylemi. bi de cidden 'yok' olduğunu kanıtlarsa havasından geçilmez.
şu karikatürde geçen cümle.
https://fbcdn-sphotos-b-a...705095316_247932067_n.jpg