bugün

Uyumadan önce uyku hormonu salgısını arttırmak amacıyla ışığı kapattıktan sonra kasları rahatlatmak için yoga yapmak ve o anda sizi gören annenin "avuç içlerinden ve ayaklarının altından elektrik gibi mavi ışıklar çıkıyor." Demesi sonucu fark edilen ışıklardır.
Yogadan sonra uyumaya gittiğimde, üzerimi örtmek için örtüye dokunduğum zaman da parmak uçlarımdan elektrik gibi ışıklar ve kıvılcımlar çıkıyor. Bunu ilk fark ettiğim zaman epey korkmuştum; Ama artık alıştım. Vücudumdan neden mavi kıvılcımlar ve ışıklar çıktığını bilmiyorum; Ama yoga yaptığım zamanlar bunun olduğunu ve bir enerjinin açığa çıktığını fark ediyorum. Şimdi sadece ışık çıkıyor. Canım acımıyor. Ama bazen duvara dokunduğum zaman "çat çot" elektrik çarpıyor. Elektrik kaçağı mı var diye başkaları aynı yere dokunuyor ve onlara bir şey olmuyor.
Sadece duvara değil, birine de tokalaşmak için dokunduğumda elektrik çarpması gibi çat çot ses çıkıyor ve karşımdaki insan da elektrik çarptığını ve elinin acıdığını söylüyor.
Yoga yaptığım için elektrik mi kaçırıyorum; ne oluyor bilmiyorum. Neden benden mavi ışıklı elektrikler çıkıyor ve neden benden insanlara elektrik çarpıyor; Bunun bilimsel açıklaması ne olabilir? Hadi atayizler, bunu da açıklayın...
(#40037410)
--spoiler--
üzerimi örtmek için örtüye dokunduğum zaman da parmak uçlarımdan elektrik gibi ışıklar ve kıvılcımlar çıkıyor
--spoiler--

ve daha fazlası için ilk entryye bakın. evren bu kıza bir şeyler anlatıyor.
bu nasıl bir kafa lan?
Bir yere dokunduğunda "çıt" diye elektriklenme olmasının sebebi giydiğin ayakkabın ve çorabın ile ilgilidir.

Şöyle ki; ayakkabını sıkmadan bol giymeyi tercih edenlerden isen, içinde ayağın hareket ettikçe ayakkabının iç kısmı ve çorabın birbirine sürtünür, bu sebeple de vücudun elektrik yükü almaya başlar ve sen yürüdükçe de hareket ettikçe de bu devam eder. Hani ortaokulda kalemimizi üzerimize sürterek elektriklenirdi. Tam olarak bunun değişik bir çeşidini yaşıyorsun.