bugün

lan amfibik ateist seni, ulan uzak doğulular dese günde 24 saat aç kalmak sağlığa faydalı yemin ederim aç kalırsınız siz. ama konu islam olunca, olmaz abi.

yoga yapıyor hasbam, hem de o kadar dikkatli ki saati saatine gidiyor, o yogayı kaçırmamak için işlerini erken bitiriyor, saatlerce yol gidiyor. ama bu gerizekalıya göre namaz sağlığa zararlı ve gereksiz hareketler. ahh gerizekalılık göstergesi seni.

bu dangalak kesim zayıflamak için 2 gün yemek yemez, sebebini sorarsın sağlıktan filan bahseder. ulan demek ki bu oruç muhtevası gereği sağlıklı bir şey. şimdi de tutturmuş aç kalmanın sağlığa ne faydası var diyor. tam dayaklık.

onu bunu bilmem çevremde ne kadar kilolu insan varsa hemen hemen yarısı şu 15 günde acayip zayıfladı, az kilolular fit oldu. ateistler kıskanır şimdi.

edit: fazla tek öğün fazla yemekten bahsetmiş zeki arkadaşın teki. lan ben istesem de tek öğün fazla yiyemiyorum. çoğu oruç tutan kişi de öyle, mide küçülüyor galiba ki fazla yiyemiyoruz. hadi bunu geçtim bunun oruç ibadetiyle alakası ne? tek öğün tıka basa yiyin mi deniyor?

sahurda yemek yiyip yatınca sağlık elden gidiyor diyenler var. sahurda tıka basa ye mi denmiş?

özetle çevrenizde ne gördüyseniz onu yansıtıyorsunuz, bir boktan haberiniz yok. tek gram bilgi yok.

misal peygamberimiz herhangi bir öğünde karnın üçte birinin su üçte birinin yemek üçte birinin de havayla dolu olacak şekilde yemek yenmesi gerektiğini söylemiş.

sen hepsini doldurana ne bakıyon düdük?
Namaz vs yoga diye girmiş, oruçtan çıkmış. Açlık başa vurduysa.
Böyle bir şey yok kardeşim. Tekrar tekrar yazıyorum orucun sağlığa faydalı olduğu bence büyük bir yalan. Ha olmak zorunda da değil oruç ibadetinin olayı, mantığı, amacı tamamen farklıdır. Gün boyu sıcak altında susuz kalmak vücut için iyi bir şey değil. Ha keza yatmadan hemen önce yemek yemek de öyle.
ne sepet adamlar var ya. ulan doktorlar vs. bişey demiyor sen zararlı olduğu kanısına nerden vardın. hem oruÇ sadece aÇ kalmak değildir kara cahil.
adam haklı beyler.
Hahah kendine bakmayıp bana kara cahil diyen var. işte o doktorların orucun sağlığa zararlı olduğunu söyleyememesinin sebebi senin zihniyetin. Oruç zararlı kardeşim o sıcakta susuz vücut zorlanıyor. Yemek yemeyip enerjisiz kalıyorsun. E ama sen zaten orucu faydalı diye tutmuyorsun. Faydalı olmak zorunda da değil.
güncel Önemli Başlıklar