bugün

gayet doğal olan durumdur, bilim öz içereği gereği sorgulamayı, araştırmayı gerektirir, oysaki din dayatmadır, tanrı neden var sorusunu soramaazsın yada en basitinden madem tanrının sınırsız güçleri var ilk önce kaldıramayacağı bir taş yaratsın sonrada onu kaldırsın diyemezsin çünkü dinden çıkarsın yada ibadet olarak orana burana su vermek, eğilip kalkmak gerekir, bilim araştırmadır din ise araştırma sorma tanrının varlığını kabul et yoksa yakarım der, tehtit unsuru ön plandadır günah adı altındaki insanın fiziksel, ruhsal ve zihinsel zevklerin cezası ateşte yanmak ve eğilp kalkmanın su vermenin ödülü hurilerle oynaşmaktır, bilim yapısı gereği tanrı öyle yaratmış demez araştırır oluşumları inceler teoremler geliştirir fakıat yobazlıkta bunun adı tanrı yaratmıştır.
onlarca müslüman ya da herhangi bir dine mensup bilim adamını görmezden gelip, genelleme yapmaya çalışmak.
(bkz: orta doğu teknik üniversitesi)
(bkz: ateistim o halde zekiyim)
(bkz: polemik çıkarıyorum tasaklarım serin)
(bkz: ilerde bilim adamı olma ihtimalim var)
(bkz: genç kızlara selam)

son olarak,
(bkz: bağlaç olan de)
tdk'ya göre imam'ın anlamlarından bir tanesi: ''En önde bulunan kimse, önder.'' bu tanımlamaya ve söz konusu polemiğe bakacak olursak atatürk, celal bayar, süleyman demirer, ahmet necdet sezer de yobaz olmuş oluyor. her ateist'i bilim insanı zannedenlere de mikrobu bulan akşemssedin'in müslüman, atomun parçalanmasına ilham kaynağı olan albert einstein'in koyu bir yahudi, genetik biliminin babası mendel'in kilise papazı olduğunu hatırlatmak isterim.
yine yeni yeniden (bkz: insanı zorla ateist eder bunlar yau)
gerçekte olması imkansız şeyler için kullanılan fantastik bir deyimdir.
Davul bile dengi dengine çalar sözünün bir değişik versiyonu.
kuran'ın ilk emri

(bkz: oku)
(bkz: anne bak yine saçmaladım)

oğlunun imam olmasını isteyen kaç kişi gördünüz?

imam olmakla bilim karşıtı olmak arasında ilişkiyi kanıtlayacak kaç vaka sayabilirsiniz?

küçük kafalarınızdan sızan saçmalıklar size büyük keyif veriyor değil mi. nedeni basit: saçma tespitler küçük kafalara nisbi olarak büyük gibi geliyor.

keşke bu kadar mal olacağınıza yobaz olsaydınız.
gerçek olmayan olaydır. ha öyleyse, ateist olan bilim adamında gerçek anlamında beyin olmadığını da gösterir.ondan bilimde olmaz adam da.
üniversitelere türbanlı kızları sokmayan, kuran okuyan çocuğa terörist muamelesi yapan zihniyetin saçmalamasıdır. allah ın yolunda gidenleri okutmazsanız nasıl bilim adamı olacaklar? hem okutmayın, okullardan kovun ondan sonra böyle saçma sapan konuşun.
sebebi din ve bilimin çok farklı iki kutup olmasıdır. zira din sorgulayıcı görüşü reddeder. körü körüne bağlılık ister. şüphe duymamak gerekir. bilimin ise tam aksine temelini araştırmak, sorgulamak ve şüpheci yaklaşım oluşturur.
din teslimiyet ister, mümin teslim olmuş demektir, sorgulayıcı görüşü reddetmez.

yoksa neden onlarca akletmez misiniz düşünmez misiniz gibi sorularla kuşatsın en kutlu kitabı.
hayatı gazete ve televizyon akışından tanımış bireylerin gönülden inandığı, hiçbir geçerliliği olmayan bir genellemedir.
saçmadır,ateistleri övmektir,yobaz olmayan çok imam var siz kafanızı yormayın,ilimli insan her ne konumda olursa olsun ilimlidir. bunun dinlisi dinsizi yoktur.
(bkz: genellemek beni rahatlatir)
(bkz: genelleme yapmaya bayilmak)
bu olmadıysa ;
(bkz: genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: ateistin imam müslümanın bilim adamı olması)
daha iyi bilimadamı ateistlerin ise bir merhale öteye gittiklerinde imana gelmeleri ile kemale eren hadisedir.

büyük ateist filozof Antony Flew in Yanılmışım Tanrı Varmış kitabı buna işaret eden en güzel örnektir.
bilim ilerledikçe tanrı nın varlığı somut bir şekilde ıspatlandığını savunmaktadır.

tüm okumadan alim kesinlen cahil yazarları için, buyrun:

http://kitap.antoloji.com...isim-tanri-varmis-kitabi/
(bkz: saçmalamak)
"Tam bir saçmalık" diye düşündüren başlık.

Yobaz, bir düşünceye ya da bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan kimse demektir. Ancak günümüzde birtakım kişilerin yobaz kelimesini dindar sözcüğü ile eş anlamlı kullanması bu tür abuk subuk genellemelerin yapılmasına sebebiyet vermektedir.
Dine veya herhangi bir ideolojiye olan inancınızı aşırılığa vardırır ve bununla başkalarına baskı yapmaya çalışırsanız bu yobazlığa girer. Yani demek istiyorum ki müslüman demek yobaz demek değildir. Yeri geldiğinde bir ateist de gayet doğal bir şekilde yobaz olabilir.
Bununla amacım şu, başlıkta "sadece" müslümanlar için yobaz kelimesinin -imam denilmiş çünkü, ek olarak diğer dinlerle ilgili bir kelime geçmiyor- kullanılması, yazarın sadece islam dinine bi' garezi olduğunu gözler önüne sunmuştur bence. Yani kişi başka bir dine olan inancında yobazlığa kadar ilerlesin problem yok. Anlayış bu mudur?
Bir ateist kesinlikle böyle bir şey söyleyemez. Söylerse o ateist değildir, başka bir şeydir. Nitekim gerçek bir ateist, bu başlığı görüp gülmekten yarılabilir.
Kimse kendini cool göstermek adına gerçek ateistleri müslüman düşmanı olarak tanıtamaz! Bunu sadece ülkemizde yaşayan birkaç ateist özentisi yapabilir, onlara da bir şey demiyorum.

Biri yobazların imam ateistlerin bilimadamı olması mı dedi? Hala gülüyorum sözlük, ahah.
Ne doğru ne de yanlış...

Öncelikle bir ateist böyle bir şey söylemez. zira tek bir dini hedef almaz, tüm dinlerden bahseder. Daha sonra islam kesinlikle bağnazca bir inanış istemez aksine şüphe etmek ve bunun üzerine düşünmek bir çeşit ibadettir.

Ancak günümüzde ki dinlerin yanlış yorumlanması sorunu din adamlarının bağnaz insanlar olması sonucunu doğurmaktadır.