bugün

insanların bügün bile başına bela olan kısır döngüdür.

diyalog ile açıklamak gerekirse; y yobaz, n normal insan

y kurtuluş savaşını vahdettin başlattı!
n nasıl yani? ne diyorsun?
y mustafa kemal'i anadoluya yollayan vahdettindir. yanına 40 bin de altın verdi. git ülkeyi kurtar dedi
n bunu nereden biliyorsun?
y fesli bir deli söyledi. kendisi büyük tarihçidir. zamanında necip fazıl da yazmış.
n onlar neye dayanarak söylüyor?
y rıza nur'un hatıralarında var.
n anladım. (bkz: kaynak götüm) yani.
y ayetler var ayetler!
n mustafa kemal 9 ordu müfettişliğine atanmıştı. altın falan da almadı. ama o emra karşı gelip samsun'a giderek isyan başlattı. hatta bunun için idama mahkum oldu. bak şunlar (...) belgeler.
y bu kemalist vasayet kalkacak! seni laik pislik! alevi köpek. 15 temmuzda size gereken dersi milletim verdi. cehape zihniyetli tek parti dönemi savunucusu oç....

"Kırk alimi bir delille yendim, bir cahili kırk delille yenemedim" (bkz: imam şafi)

allah hepimize sabır versin ve herkesi bu cehaletten korusun.
Ya abicim kendince bişeyler anlatıyosun da neden konuyu ayetlere getiriyorsun. Tamam belki de klişe bir şaka yaptığını sanıyorsun da bazı insanların ciddi manada kalbi kırılıyor. Yani buna ne gerek var. Bazı insanların hayatında çok önemli yerde olan belki yaşama azmi olan bir olguya hakaret ederek nereye varmak istiyorsun ki.
yobazları üzmüştür.
yobaz denen şey yüzlerce yıldır bu milletin başına gelmiş en büyük beladır.
hala iyi bir şey gibi sahiplenenler var.
(bkz: yobaz)
adı üstünde yobaz. zeka ne arar.
yobaza svihs.
şöyle (bkz: kurtuluş savaşı nın bir senaryo olması/#29216815) bir katkı sunduğum şemadır.

(bkz: yobazların propaganda mekanizması)