1. 1.
    1 tatlı kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı karbonat eklenerek yapılan harika maskedir. Daha doğrusu peelingtir.
    Bu karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekledikten sonra kuruyan yoğurdu peeling yapar gibi soyarak kaldırın. Yüzü yoğurttan arındırıp iyice yıkadıktan sonra da nemlendirici ile nemlendirin.

Başta yüzünüz yanar karbonattan dolayı, korkmayın devam edin!
    Ayrıca bu maskeyi ne zaman yapsam iştahım açılıyor ya.
    Ha bu arada hazır market yoğurtları hiçbir fayda vermeyeceği gibi, zarar vermesi de kaçınılmaz olacaktır.

Esit: düşük bütçeli cilt bakımı işte. Ne bekliyorsunuz acaba?
    8 ... essy
  2. 2.
    bu peeling meeling değil inanmayın. bildiğimiz cips sosu bu. ne yapsın özeniyor işte yazık...
    12 ... elmas bogazici
  3. 3.
    maskenin icerigi ile ayran iceriginin ayni olmasindan dolayi direk "ayran maskesi" de denilebilinir.
    4 ... kultursuz dinazor
  4. 4.
    yapmayın bakın demedi demeyin..

yüzünüz göte döner sonra..
    2 ... artificialhuman
  5. 5.
    Suratını yakmak isteyen, cildinden nefret eden insanların maskesidir. Cildinizi temizlemeden uyumayın, protein ağırlıklı beslenin, genetiğiniz iyiyse işe yarar. Değilse zaten hiç uğraşmayın.
    1 -1 ... ruhsal enfeksiyon
  6. 6.
    yoğurdun nemlendirme özelliği, karbonatın da cildi beyazlatma özelliği olduğundan renk açıcı olarak da kullanılan maskedir.

benim ihtiyacım yok denemedim fakat işe yaradığını söyleyenler hayli mevcut.

edit: alerji yapabilir, öncelikle kol bileği ile dirseğin tam ortasındaki alana deneme yapın.
    3 ... ouroboros i
  7. 7.
    Karbonat olanını değil yalnızca yoğurt olanını yapıyorum.

Bir çay kaşığı yoğurdu yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın, adeta bebek poposu gibi yumuşacık olacak.

Karbonatlıyı da denicem ama ne zaman bakalım.

Ha bir de karbonatı ayak kokusunu önlemek için kullanıyorum, onu bi sonraki entryde anlatırım.
    2 ... kara erik habbesi
  8. 8.
    Denemeyiniz her cilde uygun maske değildir. Bizzat şahit oldum. Güzel cildim olacak hayaliyle yapan arkadaşın yüzü bildiğin pancar gibi kızardı ve şişti.
    ... simiago