1. 0.
    3 şeritli yolda sürücüler 5 şerit yapınca trafik nasıl kilitlenip duruyorsa o yüzden. Altyapı kaldırmıyor güzel kardeşim.
    4 ... konglamere lenf nodu
  2. 1.
    Cok basit aslinda, ornek vermek gerekirse, ailece odanizin kapisi Dan bir Anda hep birlikte girmeye calisinca kapi Coker, ayni mantik bilisim icin de gecerli.
    1 ... pipisiyle oynayan ergen
  3. 2.
    (bkz: gangbang)
    ... n dakota
  4. 3.
    (bkz: yoğunluktan)
    4 -1 ... frktmz krds frktmz
  5. 4.
    web sitelerine bağlandığınızda sizlere özel threading açılır bu cycle içerisinde işleminiz görür. yani her bir kişi farklı sourceler kulanıyor. yoğunluktan dolayı kaynak yetmezliği oluyor. kaynak yetmezliğinden procces yapan threadingler maalesef yavaşlar. cpu çalışması her ne kadar threading & core gibi çoklu gözüksede o kadar çoklu şekilde paralel çalışmıyor. o farklı bi konu. efenim anlayacağınız sunucunun yoğunluktan dolayı kaynaklarının tükenmesi ve vaktinde cevap verememesi diyebiliriz.

not:neyyir turhan ilk öğretim okulu mezunu.
    3 ... biktimlan
  6. 5.
    Koskoca ülkeye hizmet veren sitenin alt yapısı kötüyse çöker. Evet.
    1 ... oytunkaran
  7. 6.
    internet soru sorma yanıt verme sistemi ile çalışıyor . sorulan soru cevap verme kapasitesini aşınca cevap verme mekanizması kitleniyor .
    2 ... bearshare
  8. 7.
    (bkz: deadlock)
    ... soyle sebastiyan
  9. 8.
    mantıklı ve benim de her zaman kafama karıştıran bir sual.

peki bir internet sitesinin hizmet verebileceği onliine kullanıcı sayısı 100 iken 400 kişi bağlanrsa sistem çöküp hiç kimseye mi hizmet vermez yoksa 100 kişiye yönelik hizmet sağlamaya devam edip 300 kişiyi hizmet dışında mı bırakır?
    ... ben deli deilim
  10. 9.
    internete erişimini araba kullanıyormuş gibi düşün. girdiğin siteleride köprü. eğer o o sitelerin/köprülerin bant genişliği/dayanıklılığı o siteden/köprüden girmek/geçmek isteyen diğer kullanıcıları/arabaları kaldıramayacak durumdaysa çöker. diğer entrylere ithafen, bant trafiğiyle bir sitenin çökmesi aynı değildir. yani trafik sıkışık olsa da yol alınır ama çökme durumu köprünün çökmesi betimlemesine daha uygun.
    1 ... coherence