1. 1.
  "yoğun bakımlar dolu" diye televizyonlarda söylenen sözde bilim insanı covidsever şarlatanların çoğaldığı bu günlerde hatırlatılması gereken gerçektir.

  yoğun bakım sıkıntısı 2019 ocağında da vardı:

  https://www.hurriyet.com....imda-yatak-krizi-41090248

  hatta 2018'de bile yoğun bakım sıkıntısı yaşıyorduk:

  https://www.ntv.com.tr/sa...or,xJMQulc2OU2BkIPDmvDlvg

  sağlık sistemimizde sıkıntıların olduğu doğrudur, yalan değildir. fakat bunlar yıllardır yaşadığımız sorunlar. yapılan korkutucu açıklamalar, kaos oluşturup kapasite sıkıntısını artırmaktan başka hiçbir şey yapmaz. oluşturulan suni yoğunluk yüzünden yoğun bakıma gerçekten ihtiyacı olan hastalar yatak bulamıyorlar. ama tabi bizim koronadan başka sağlık sorunumuz yok ki, n'olacak amk? bazı medya maymunu, primci, sözde uzmanların salgın bitmesin diye içten içe heveslendiklerine eminim.

  bu arada bu entry'yi hazırlarken ekşi sözlük'teki şu entry'yi kaynak olarak kullandım, entry sahibini de zaten bir ekşi sözlük okuru olarak beğenerek okuyorum:

  https://eksisozluk.com/entry/116209733
  3 -2 ... tacettin limoncuoglu
 2. 2.
  Gerçekliği bulunmayan, eve kapanmak hoşuna gitmeyen, maddi anlamda yasaklardan dolayı sıkıntı çeken, dükkan kapatan, canı sıkılan ve her konuda fikri olup bilgisi olmayan kişilerin sağlık personeli olmayıp işin icinde olmadan sırf işlerine öyle geldigi icin ortaya attıkları durum. Keşke dediginiz gibi olmasa da biz, yogun bakıma dönüstürülmüş koridor, prefabrik, normal servis yada ameliyathanelerde ölen hastanın yerine hemen temizlik yapılıp yeni hasta almak zorunda kalmasak. Iş yükümüz mesaimiz normale dönse. Insanlar sadece bir cerrahi maske takarak bunaldığı durumdan, biz de tulumlardan siperliklerden çizmelerden kurtulsak. Belki böyle inkar ede ede hastalığı bitiririz ya, ay hadi inşallah.
  4 -1 ... la loba
 3. 3.
  Ne kadar kolay değil mi böyle atarlı giderli konuşup kalabalığın tarafına geçip onay ve alkış toplamak. Senin elinde baya sağlam veri tabanı var sanırım. Bir rahatsızlığı olmayan ama covid e yakalanan ve yoğun bakıma alınan binlerce insan var öyle mi? Covid olmasaydı hastanelerde daha az yoğunluk olacaktı yani.

  Bu covid, geçim sıkıntısından daha büyük bir dert değil hatta insanlar için heyecan verici bir şey. Hayatınızda bir küresel pandemi görmüş olmanın ayrıcalığını hissediyor olabilir misiniz? Dünya bunu oyuncak etti kendine olay bu.

  Haaa çıkın aslanlar gibi kanıtlarınızı sıralayın. Ben her zaman özür dilemeyi bilirim.

  Televizyondaki sayılar olmasa pandemi de yok bu nasıl pandemi?
  1 -1 ... corap cekmecesi