bugün

adını yazamadığım gitaristlerden biridir. elleri makina olmuş, parmak şekli değişmiştir. i am a viking ve mr.crowley gibi parçalarındaki soloları insani çıldırtabilir.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
çok hızlı bir gitaristtir ama en hızlı değil. ama o hızına rağmen melodiyi iliklerinize kadar hissettirir. çok hızlı olup sadece hızlı olan için

(bkz: michael angelo)
ayrıca mr.crowley solosunda gitarla ilişkiye giren insandır. parmaklarının şekli değişmiştir.
"konserlerden sonra gitarını kesin değiştiriyordur canım, yanar o gitar öyle" die düşündüğüm, kariyerini bir anlamda hendrix'e borçlu olan harika gitarist.saçları da pek güzel canım..*

şöyle de official sitesi vardır kendisinin:
http://www.yngwie.org
dinlediğimde beni ağlatacak kadar hisli bir gitar virtüozüdür .
bilibilibilibilibilibilibili iste baska birsey degil. hizli caliyor, egosu tavanlarda , dunyalari ben yarattim havalari. michael romeo dinlerim hic degilse tombik ve kibirsiz.
ritchie blackmore'dan etkilenmiştir. mükemmel bir gitaristtir. insanlar hakkında atıp tutar, bu atıp tutanlara sıkıyosa aynısını çal demek lazım gelir. Eşi türktür.
bok atanların acilen izlemesi gereken link için.
http://www.youtube.com/watch?v=2S2mRY1QeY4
çok bilmiş, müzik eleştirmeni olduğunu zanneden kişilerin cem köksal'ın taklit ettiği adam olarak gösterdiği müzisyen. ne ucuz kelimedir, taklit. hele türkiye'de sayılı gitar virtüözlerindense taklit etmekle suçlanan kişi, gülünçtür de.
gitarına ferrari amblemi yapıştıran virtiöz.
kendi ismi ile grup kurmadan önce Alcatrazz ile çalışmış mükemmel gitarist.
(bkz: the brothers)
akıl sır erdiremediğim virtüöz. mevlam ona da iki el vermiş bize de... bu işte bir gariplik var.
atv`de yayınlanan özel hat adındaki paparazzi programında arzıendam etmesiyle bazı izleyicileri şoka sokan sevilen gitarist. yanında bulunan (bkz: kıraç) ile el ele kol kola verdiği pozlarla beraber bir projeye başladıklarını açıklamıştır. türküleri yeniden yorumlayacakları bir proje olduğu söylenmektedir.
kafasına bir tabak spagetti geçirilmiş gibi duran hız gitaristi.
2008' de kıraç ile birçok projeye imza atacak müzisyendir. ayrıca karısıda türktür.
2003 yılında, G3 zirvesine iştirak etmiş gitar virtüözüdür. Kendisinin yanı sıra Joe Satriani ve Steve Vai ile birlikte verdikleri Denver'daki konser kayıtları katî surette dinlenmelidir.
zamanında oldukça yakışıklı olduğu gözlerden kaçmayan gitar virtüözü.. broken glass eşliğinde tanışmıştım kendisiyle..
dünyanın en iyi gitar virtiözlerinden.gitardaki hızıyla tanınır.Kıraçla türk müzikleri üzerine bir albüm çıkarma çalışmalarındadır, Karısı türktür.
30 temmuz 1963 doğumlu isveçli virtüöz gitarist. rainbow'dan etkilenerek rising adlı grupla demolar kaydedip bu demolar sayesinde tanınmış ve alcatrazz'ı kurmuştur. 1983 yılında ise solo kariyer için gruptan ayrılmıştır. ilk solo çalışmasında oldukça başarılı olan malmsteen'in asıl başarısını 1986 yılındaki odyssey albümüyle elde etmiştir. bu albüm tüm dünyada büyük beğeni kazandı. ancak bundan sonraki çalışmları bu albümün üzerine çıkamadı.
özellikle rainbow'u taklit ettiği gerekçesiyle çok eleştirilen bir gitarist olsa da sürati, klasik müziğe(bach) olan hayranlığı ve bunu bestelerine yansıtması, kendine özgü tekniğiyle gitarda yepyeni kapılar açmış kendinden sonra gelen birçok ismi etkilemiştir. çok güçlü bir egoya sahiptir ve hep tek adam olmak istemiştir. malmsteen hızdan başka bir şey yapmıyor diyenler vardır onlara ben değil steve vai diyor ki:başka kimse satriani olamaz, ama hiç kimse de malmsteen gibi gitar çalmayı deneyemez.
ayrıca alcatrazz'dan ayrıldığında yerine steve vai gelmiştir. steve vai'ye ilk teklif götürüldüğünde steve vai'nin kayıtları dinledikten sonra ''olur ama benden malmsteen gibi çalmamı beklemeyin'' dediği rivayet edilir.
kanımca en büyük eleştiri kendini hiç geliştirmemesi olmalıdır. adam bundan 15 20 sene önce ne kadar iyiyse hala o kadar iyi. üzerine hiç bir şey koymamış.
evil eye parçası ile beni benden alan gitar virtüözüdür.
Kimle evli olduğu ve egosu umrumda olmayan gitarist. Bana bugün 10 defadan fazla Black Star'ı dinlettiren ve bunu çaldığında 20'li yaşlarının başında olduğunu düşündükçe kafayı yiyeceğim adam. Ego sahibi midir bilmem ama ben onun kadar iyi gitar çalsaydım uzaya giden ilk türk olurdum herhalde. Klasik eserleri elektro gitarla yorumlamasına özellikle bitiyorum. Icarus Dream Suite'i dinlerken hiç bitmesin istiyorum.
yakında yeni albümü perpetual flamei çıkartacak gitaristtir. bu albümde vokalisti tim owens'tır.
yeni albümü perpetual flame çıkmış gitaristtir. güzel albüm olmuş. yngwie abiden çok tim owens yardırmış sanki ama. adamın sesi bu tarz müziğe inanılmaz uyuyor. magic city şarkısına hasta oldum şimdilik. albüm yngwie malmsteen's rising force adı altında çıkmış.
kendisi türkiye'de verdiği konserlerle gitar aşıklarının kalbinde yer etmiştir. daha da ileri giderek izmirli bir hatunun kalbini fethetmiş ve evlenmiştir. mutludur. mutlu olsundur...