1. 30.
    15 sene önceki öss, başka bir deyişle akp öncesi üniversite sınav sistemine oldukça benzeyen sınav.

15 yılda başlanılan noktaya gelinmesi çok boktan bir durum. eğitimde henüz somut bir gelişme yaşanmaması son derece endişe verici. kağıt üzerinde iyi gözüken tek gelişme 2005-2006 döneminde, ab uyum süreci kapsamında davranışçı yaklaşımdan yapılandırmacı yaklaşıma geçilmesiydi. o da kağıt üzerinde kaldı. yani elde var sıfır. yerinde sayan sistemin neticesi ülkenin pisa ve timss sıralamalarında sonlarda kalması, bir dünya işsiz üniversite mezunu -ki önemli bir kısmı niteliksiz- insana sahip olması...

değişiklikler hala aynı mantıkla yapılacaksa isterlerse her yıl değiştirsinler, hiçbir şey fark etmeyecek. gidişat gösteriyor ki alfabede harf kalmayıncaya kadar bu durum devam edecek.

bir öğretmen adayı olarak cidden canımı sıkan bir tablo.
    1 -1 ... kaiser soze
    #37996974 :)
  2. 31.
    23-24 haziran 2018.
    1 ... 80d the city
    #38004507 :)
  3. 32.
    Şu an bunları yazarken aşırı sinirliyim.
    Öncelikle ben sizin yapacağınız sınav sisteminin içine *
    Hani ilk başta tarih yok dediniz bunun üzerinden tmci olarak tarih çalışmayı bıraktım ve bıraktık. Hadi bunu da geçtim tamam tarig koydunuz bunca yıl görülen konuları 10 soruya koymak nedir.
    Hadi bunu da geçtim 6 soru coğrafya ne ben sizin zihniyetinize yumurta kırayım. Yapacağınız işi öpeyim. Ben günlerce coğrafya çalıştım saatlerimi harcadım 4 yıldır görüyorum ve soracağınız soru sayısı 6 mı. Gerçekten bunu nasıl yaparsınız. 6 soru 929283 tane konuya nasıl sığdıracaksınız.

Buyrun tek bir bölüm olsun o da sayısallar biz boşuna mı tm seçtik 3 saatlik sınavda herkes yapar o soruları. Umarım rahat uyumazsınız.

Sistemin iyi yanı yok tamamiyle öğrenci ile dalga geçmişler şimdi 3 gün sonra karar değiştirmeyeceğiniz ne malum. Bir sürü insan verdiğiniz karar bu mu.
    4 -1 ... elpis in smyrna
    #38011455 :)
  4. 33.
    ilk duyduğum an çok sinirlendiğim sınav. Sırf fazla para almak için barajı geçemeyenler bile 2. Oturum için para ödeyecek. Onu geçtim o kadar konu varken fen den 14 fizik 13 kimya 13 biyoloji nedir. Oysa ki lisenin ilk yıllarında ygs ye hazırlık olsun diye harap ettim kendimi. Asosyalliğe bağlamıştım son 2 sene rahat geçsin lys kasarım diye.

Sınav sistemi değişikliği değil kökten değişiklik uygulamaları lazım. Yoksa hiç bi.sistem bi boka yaramaz sürekli değiştirir dururlar.

T;Yeni sınav sistemidir. imam hatipliler için hazırlanmıştır.
    4 ... fahisenin fileli corabi
    #38011537 :)