bugün

--spoiler--

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nda sözel puan türünde Türkiye üçüncüsü olan Muhammed Akif Aydın, puanı birçok fakülteyi kazanacak seviyede olmasına rağmen, tercihini 29 Mayıs Üniversitesi ilahiyat Fakültesi’nden yana kullandı.

Hafız olduğunu dile getiren Aydın, okulunu bitirdiğinde iyi derecede Arapça ve ingilizce öğrenmiş bir biçimde, üniversitede akademisyen olarak kalıp islam’a hizmet etmeyi hedeflediğine dikkat çekerek, “Klasik profesörler gibi, odasında oturup çay içen değil, sahada olan, Kudüs’e giden bir akademisyen olmak istiyorum.” dedi.

--spoiler--

https://www.tarafsizhaber...i-ilahiyat-fakultesi-oldu
Biz artık elin gavuruna milyarlarca dolar verip s-400 f-35 almayacağız böyle giderse.
Tüm okullar imam-hatip ilahiyat fakültesi olsun.
Savunma sistemimiz füze uçak ile değil, bu insanların duaları ile olacak.
Tebrikler, yolu açık olsun. Böyle güzel fikirli insanlara ihtiyacımız var.
Zeki çocuk paranın nerede olduğunu biliyor.
ya bu insanların tercihlerine karışma haddini nereden buluyor buradaki zevat. sana ne ulan isterse açıköğretim işletme yazar, davar.

sen 3. olunca istediğini yaz.
Dinsizlere kapak üstüne kapak yapmis.
ilahiyat okuyup sakız orucu bozar mı, makatıma su kaçtı orucum bozuldu mu vs. Gibi soruların yanıtını arayacak kudüste.
Adam sözelci hukuk okuyamaz, tıp ve herhangi bir pozitif bilim dalını okuyamaz. Sözelciysen olabileceğini max ünlü sosyolog olursun şansın varsa başka türlü tanıdığın yoksa hiçbir anlamı yok sözelin bir tek ilahiyat var, bir iki TV programına çıkar bir iki saçma haraket yapar on binleri alır.
Kendi alanında, sevdiği ve bağlı olduğu alanda ilerlemek istemiştir. Ne de güzel etmiştir. Bu ülkenin böyle çocuklara ihtiyacı var, herkes tıp hukuk mühendislik okusa ne yazar. Hukuk okumak ayrı hukukçu olmak ayrı, tıp okumak ayrı doktor olmak ayrı. Asıl mesele bireyin kendini ifade edeceği mutlu olacağı insanlığa faydası dokunacak işi seçmesinde. Afferin be çocuk vallahi gurur duydum, yolun açık olsun.
Vizyonsuzmuş demek ki bu arkadaş. Aklı olan böyle bir şey yapmaz zira.
Mal desem linç yerim. O yüzden demiyciiim.

Tanrı’nın ona bahşettiği bu parlak zekayı kullanarak tüm insanlığa fayda sağlayabilirdi. Ama o, civatasını yaladığımın ülkesinde ilahiyat fakültesinde akademisyen olmayı seçti. Hemi de kudüs’e gideninden. Kimse de şu yoldan git çocuğum demedi mi aklım almıyor.

islamiyete hizmetmiş! Üzdün beni çocuk, çok üzdün.

Edit : umarım beni utandırır. Yüzümü kızartır ve yerin dibine sokar sağladığı fayda ile. Ama bu ülkede çok zor be!

Edit2: türkiye 5yüz binincisi değilim. Alanında tercih edebileceği bölümleri biliyorum. Yazmış ki bir de iş garantisi var diye ilahiyat yazmıştır. He ya hee. Sizin günü kurtaran tercihleriniz var edecek doldurup taşıracak bu ülkeyi.

Bilinç yağ rab!! Bilinç!
sözelde türkiye derecesi yapmanın tam olarak neye karşılık geldiğini bilmeyen muhtemelen türkiye 500 binincileri tarafından mal olarak nitelendirilen çocuk. ya da öyle bişey işte her neyse.

sözelde bitirdiğinizde ha diyince iş bulacağınız bölümler çok çok kısıtlıdır. onun için yapılabilitesi olası tercihlerden birini -kendi yaşam tarzını da hesaba katarsak- yapmış çocuk. bak kendine şimdiden bişeyleri değiştirmek adına hedefler de koymuş.

ya da neyse herkes akıllı bi siz zekisiniz amk. evet tıp geliyodu ama yazmak istemedi. ya da mühendislik, ya da psikoloji falan filan..
Kişisel tercih saygı duymak lazım. Ama şahsi görüşümdür, yazık etti. Öyle bir başarı potansiyeline sahip birisi hem ülke hem kendi adına çok daha iyi işler çıkarabileceği bir dal seçebilirdi. Yinede tebrikler kardeşimize.
Kudüs lafını görünce nasıl biri olduğunu az çok anladım sanki.Ulan sizin ekseniniz orası olmuş.Neyse umarım yanılırız.
kahramanmaraşlı olabilir dikatli olnuz.
Ben islama asla karşı değilim kendi çapımda savunucusuyumdurda. Fakat şu imam hatiplerin islamla ne alakası olduğunu bir türlü anlayamadım! Diyanet işlerinde fuhuş yapan ve faiz yiyen sözde ilahiyatçı memurlar var zerre kadar bulunduğu kurumu temsil etmiyor sebebide ota boka imam hatip açmanız. şimdi mühendislik, mimarlık, uluslararası ilişkiler, tıp ve bir çok bölüm bu yanlış yönlendirmeler sayesinde çok vasat. Şunu diyeni duydum mesela çıkar 5 vakit namaz kıldırırım paramı alır çeker giderim. Şimdi bu lafı diyen adam imam olur mu? Bu lafın diyenin arkasında namaz kılınır mı? Şu akp nin şu memlekete bu dine verdiği zararı emin olun gavurda vermedi şeytanda vermedi.
Başkasının hakkını yemeyip sözde bilim olan ilahiyat içinde yitip gitmeyi seçmiş! Doğru yapmış aksini yapsa bir yararı olmazdı insanlığa!