bugün

yıllık alalı 3 sene olduğu için kendi başıma gelmeyen ancak yeni nesil bir mezunun yıllık yazılarında gözlemlediğim durum. her yere smiley yapıştırma, yıllar sonra okunduğunda hiçbir anlam ifade etmeyen günlük konuşmalarla süslenen yazılar..nerdeyse öptm bye mucx yazacaklar.
(bkz: gençlik nereye gidiyor)*
- hacı öyle işte, lan oğlum geçen yaptığını da unutmuş değilim hani, şu...
- naber lan? kalbin kadar temiz bu sayfayı bana ayırdığın için teşekkür mü edeyim sana?
yıllık almamın üzerinden 3-4 senemi ne geçti ama, o zamanlar bile vardı bu esintiler. okulun internet manyağı tayfası, bu manzumeleri yıllık yazılarınada iliştirirlerdi.

" olum maksat muhabbet, ne eğlenirdik ama. hele şu günü hiç unutmam. hani birlikte...."

bizim zamanımızda bu tarz yazılırdı. genellikle tabi. bazı istisnalarda mevcuttu. o zamanlar msn memesen yok. mirc var. "bu akşam herkes kanala geeelssiin" nidaları, çıkış saatinde sınıfı doldururdu. herkeste internet yoktu o zaman. telekom 146'yıda çıkarmamıştı. bi a-net diye isp vardı, bütün türkiye'yi skerdi. teknoloji meraklısı bir abiye sahip olmamın verdiği avantajla, ben bu sorunların hepsini aşardım ama oldum olası o meşhur kanallara giripte sınıf arkadaşlarımla konuşmazdım.

şimdi bütün bunların yıllık yazılarına nasıl mı etkisi olur? adam bütün gece boş boş konuşmuş. adamın düzgün yazacak anısı bile yok . e naapsın o zaman?

+ slm merve. biz seninle şöyle şöyle günler geçirdik. byees...

ayrıca eklemden edemicem.

(bkz: kalbin kadar temiz bu sayfa)
(bkz: arkadaşlığımızın simgesi bu yazılar)