bugün

sınıfa yeni gelen kız öğrenci var ya, onu beklemekten bahsediyorum.

lise hayatım boyunca bekledim ben bu kızı. sebeplerim vardı:

- filmlerde filan hep sınıfa yeni bi kız geliyordu ve bu kız genelde çok güzel oluyordu.
- bizim sınıfta hiç kız yoktu (evet, bu en önemli sebep galiba. lise boyunca sınıfta zibil gibi erkek vardı. genelkurmaya başvurmak istiyorum; bana askerlik yaptırmasınlar. askeriye gibi sınıfta -ve de yurtta- 4 yılımı geçirdim ben)
- yeni bi heyecan, bi okula devam etme hevesi aşılardı belki.
- ergendim ve abazandım. evet.

gelmedi. ama ben bekledim. sabrettim, direndim. ve nihayet zihnimde yerini buldu yeni kız: hülya. şaka len, şizofren değilim ben.

gelse nolacaktı? beni sevme (sevilme ihtiyacı varmış demekki bende) ihtimali yüzde kaçtı? sınıftaki diğer 23 erkeği nasıl ekarte edecektim? edebilecek miydim?

bilader, ne oluyorsa yokluktan oluyor. halbuki, sınıfa yeni bi kız gelse nolacak, gelmese nolacak? değil mi? ama yok işte. kız yok ve bu çok önemli gibi hissediyor insan. yokluk kötü.

sadece okula gelmesini beklemez tabi insanoğlu. mahalleye yeni bi kız gelsin ister, işe yeni bi kız gelsin ister, apartmana yeni bi kız gelsin ister, askere yeni bi kız gelsin ister (neden olmasın?).. allah'tan benim hülyam var da, istediğim zaman geliyor.yanıma oturuyor direkman. diğer saplar hırstan kafayı kırıyor. değil mi hülya?

beklemek güzeldir yine de.

edit: unutmuşum lan. beklenen kız üniversitenin son senesinde geldi. hem de erasmus değişim programıyla. taaa ecnebi bi memleketten. sarışındı hemi de. ne oldu? çakalın biri kaptı kızı tabii. yabancı dili ihmal etmişiz senelerce.
lise de neysede üniversite de beklemek biraz salaklıktır.

-öyle deme abi belki kızın babasının tayini buraya çıkar
-hee kızda hemen transkriptini kaptığı gibi buraya geçer değil mi?
(bkz: frodo ya benzeyen kiz)
beklediğini bulamazsın sınıftan halbuki ortaokuldan ne hayallerle gelmişsindir. sınıftaki güzel kızların sevgilileri vardır, sevgilisi olmayanlar da sana sormadan seninle kanka olmuşlardır. hiçbir şey istediğin gibi olmamıştır.

tek beklentin babası tayinci olan beyaz tenli, siyah saçlı ve mavi gözlü kızın sınıfa gelmesidir. onun hayalini kurmaya başlarsın ta ki 3.sınıfa kadar. ağustos dönemi geçip okullar eylülde açıldıktan sonra kimsenin gelmediğini görünce iyice dibe çökersin. böyle aşkın ızdırabını dersin.