bugün

türkiyede bulunan ricardinho ve alex gibi futbol yıldızlarının yanı sıra şuanda ki dünyanın en büyük yıldızı denilen ronaldinho ,tacsız kral pele,maradona ve hatta sergen yalçın'a bakıldığında daha iyi anlaşılacağı üzere futbol dünyasında damgasını vuran isimler genelde çirkin ve tipsiz oluyorlar.işin diğer ilginç boyutu ise bu futbolcuların eşlerinin,sevgililerinin çok güzel olmalarıdır.
(bkz: tuncay şanlı)
(bkz: takoz recep)
manken olamadım bari futbolcu olayım düşüncesiyle futbolcu olan kişilerdir.

sadece birkaç örnek:
(bkz: ronaldinho)
(bkz: tevez)
(bkz: ronaldo)
(bkz: rivaldo)
(bkz: alex de souza)
(bkz: ricardinho)
(bkz: marcelinho)
(bkz: henry)
(bkz: terry)
bu tezi bir zamanlar milli takım formasını da ıslatmış olan ali eren beşerler kanıtlayıp kanun haline getirmiştir. yıldız mıldız değildi ama görev adamıydı.

(bkz: takoz futbolcuya gorev adami demek)
fernando torres veya lukas podolski gibi adamlarin bozdugu kuraldir.
pek yakında değişebilecek kuraldır.
Leo messi, david villa, vicente, steven gerrard, frank lampard, paul robinson, robbie keane, joe cole, kahn, kaka, pirlo, nesta, poulsen, cristiano ronaldo, ryan giggs, gabriel heinze, carrick,cech, gilardino, ibrahimovic, xabi alonso, diego forlan, fabregas, rosicky, hleb, fernando torres, alan smith, raul, montella, de rossi, woodgate, bobo, nedved, zambrotta, buffon, reina, riise, guti gibi adamların bozduğu kuraldır.
(bkz: david beckham)
taraftar tarafından genellikle pek aldırış edilmeyen bir durumdur. Delikanlı taraftar futbolcuyu yüzüyle değil fileleri havalandırma adediyle değerlendirir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.