bugün

faşizan bir söylem. karşıdakini insan olarak değil de yunan, ermeni, kürt olarak gördüğün sürece, içindeki nefret de, kavgalar da bitmeyecek. bravo size.
ırka bağlı bi görüş açısı olduğundan;eğer sözlükte rum kökenli bi üye warsa söz konusu muhtemel şahsın bu başlığa epey bi gocunacağı durum.
karşıdaki insanı sadece insan olarak görerek bu günlere gelindiğinin farkında olan bir insanın,
tarihi ince eleyerek * çok kolay bir şekilde, basit bir mantıkla düşünmesi sonucu elde edebileceği, istisnaların kaideyi bozmadığını göz ardı etmeden rahatlıkla söyleyebileceği söz.
(bkz: denize düşen yılana sarılır)*
karşıdakini insan olarak göremeyip de "vayyy yunansa puşttur vurun lan kellesini gavurun" mantalitesiyle sağa sola kin kustuğu bir cümledir. ermeni dostum da var, yahudi dostum da var, hepsi insan benim gibi. evet anahtar cümle bu. insan. çok mu zor lan karşıdaki kişiyi insan olarak görmek. senin benim gibi duyguların sahibi olabilecek bir insan olarak görmek. ama maksat fanatik taraftar ruhuyla faşizanlık yapmak olunca buradan buyrun.
güncel Önemli Başlıklar