bugün

uludağ sözlük ansiklopedi olmuş, gün içinde online sayısı 12 bini buluyor. fenerbahçe Türkiye Kupasını 76 senedir alamıyor. Aziz Yıldırım istifa edeceğini açıklıyor.
isaac Newton'un dünyanın sonunun geleceğini öngördüğü yıl.
edit: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=224483
- sene 2007 her tarafta havuzlar..
- havuz ne dede...?
- içi suyla dolu içine girip yüzüyor ,serinliyorsun..
- ohaaaa...!
deathclock.com a göre ölümümden 12 yıl soraki zaman(beni bağlamaz yani)..
ben 80'li yaşlardayım işte. ama görsen 40'tan bi gram yukarı değil, o kadar yani. tecrübeci diye bi tikan açmışımki hiç sorma. şehirdeki tek tecrübeci benim. tikanın önündeki kuyruk 2060 kişi. sorana söylüyorum, merak edene anlatıyorum. 3'er dakikalık seanslar. bu günün parasıyla seans başına aşağı yukarı 37,5 yeni yetele.

artık hormonlu yiyeceklerden midir, çok tv izlemelerinden midir, 100 yıldır yalan dinlemelerinden midir bilinmez, hepsi mallaşmış. ne söylesem kayıtsız şartsız kabulleniyorlar. herkes mutlu, herkes huzurlu. şehirdeki refah düzeyi tavanı delmiş.

bir gün aralarından biraz daha az mal olan biri tikanın çırağı olmak için can attığını, camları sileceğini, yerleri süpüreceğini, çay kahve işlerine bakacağını söylüyor. bana ihtiyacım olduğunu farkettiriyor. sonun başlangıcı olduğunu o dakka anlıyorum.

başlıyorum muhasebe yapmaya. sonuç hiç memnun edici değil. çünkü yaptığım seansların getirisi bir hayır duası etmiyormuş. boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor. anahtarları çırağa bırakıp, hayırlı olsun deyip yavaş yavaş terkediyorum oraları. istikamet kara toprak.

(bkz: allah affetsin)
şu anda nette faaliyet gösteren katılımcı sözlüklerin çoğu kapatılıyor * ve o zamana kadar girilen entrylerin bulunduğu 31 ciltlik * ansiklopediler yapılıyor. tarkan ' ın metamorfoz adlı albümü efsane albümler arasında yer alıyor. milli takım üst üste yedinci kez dünya kupasının sahibi oluyor. ajdar dünyaca ünlü sanatçı oluyor ancak fenerbahçe halen türkiye kupasını alamıyor.
* ''x sözlüğüm tüm entryleri bu ansiklopedilerde. sadece 49 megakupona...''