bugün

uludag iibf nin en güzide mekanı
En mütevazi mekandır.Tost yemek istiyosanız yiğit cafe ideal mekandır.Green cafe'nin tikky ordusundan ya da speed'in kalabalık mekanından bıkan insanların tostunu alıp sevgi meydanı'nda ya iibf içinde çayıyla birlikte takılabildiği bir cafedir.
uludağ iibf'nin green ve speed gibi tikky ortamlardan farklı olarak,daha çok mahalle aralarında lise öğrencilerinin ayaküstü atıştırdığı bir yer izlenimi veren mütevazi görünümlü cafe.
gerek fiyatlarının uygun olmasıyla, gerek tostunun muhteşem olmasıyla gönüllerde taht kurmuş iibf a binasının altında bulunan büfe tadındaki cafedir. (bkz: hasan abi)
bir zamanlar tüm uludağ universitesi iibf öğrencilerinin uğrak yeri olan * daha sonra yiğit cafeye ait olan iibf a blok binasının zemin katının okul yönetimi tarafından sınıflara dönüştürülmesiyle mini minnacık bir yere sıkıştırılan, güzel , kendi halinde , sakin bir cafe.
sınav sabahları salçalı kaşarlı tos-çay ikilisiyle ingılışıka vazgeçilmezlerimiz arasına girmiş cafe.
öğrencilik günlerimde sabahtan gidip postu serdiğim ve akşama kadar abartısız 100 küsür insanla oturup çay kahve içip geleni gideni seyrettiğim hatta bi seferinde bi sınav öncesi ebru cündübeyoğlu ile aynı masayı paylaşıp muhabbet ettiğim kapandığını duyduğumda çok üzüldüğüm uludağ üniversitesinin içindeki laila ya da reina diyebileceğim lafta öğrenci cafesi
iibf nin a bloğunun altında bulunan genelde ders beklerken tost-çay ikilisi alınan cafedir... oturmak için aha ziyade speed cafetercih edilir... * *
çift tostu * ve bomb sosisi çok lezizdir. okul idaresinin her türlü olumsuz yönetimine rağmen kitlesi bellidir, sadıktır. yer kapmak için biraz erken gidilmesi gereken mekanlardandır. özellikle sıcak yaz günlerinde ağaçların altına koyulan masalarda muhabbete doyum olmaz. * *
Yönetimin tüm olumsuz çabalarına rağmen ayakta durmasını bilen,Başında hasan abi ve ismail abi'nin ,nişancı olarak ise sadığın olduğu mütevazı ama çok kral bi mekan.
Çift kaşarlı salçalı.... iddia ediyorum ben ne böyle tost yedim nede yedirdim acep..
hasan abinin devamlı gülen yüzüyle karşılaşabileceğimiz çok da lezzetli tost yapan süper mini cafe.
uludağ iibf a blok altında bulunan ders arasında çayınızı kahvenizi alabileceğiniz çevredeki en güzel, tüm yeni öğrencilere ısrarla tavsiye ettiğim güzel çift kaşarlı salçaların yapıldığı eşsiz yer. böyle tost yapan bir yer yok. özledim be.
sikindirik bir büfe. içerde kek-kraker konulan bir raf, kola ve türevi içecekler konan bir dolap, üstüne motor yağı sürülen tostların yapıldığı bir tost makinesi, rezalet ötesi çay yapan bir çaydanlık ve kasa olarak kullanılan bir masa var.
dışarıda da, iibf'nin kendisine ait olan 3-5 çamurlu ve dandik bank bulunmakta.

işteee, görmemiş öğrencilerin anlata anlata bitiremediği yiğit bundan ibaret. öğrencilerimiz maalesef ki; motor yağlı tosta, eşek eti sosise, bulaşık suyu tadındaki plastik bardaktaki çaya bayılıyor.
salçalı çift kaşarlı tost denince akla gelen cafe...
yeri geldiğinde kendi tostunu yapabilme olanağına sahip olduğum, derse girmeyince yani genelde illa muhabbet edecek adam bulabileceğim, green cafeden 10 kat daha keyif aldığım mekan olarak küçük ama karakter olarak büyük işletme.
bir mezunun itirafıdır.çok özlüyorum yiğit cafeyi
kaşarlı salçalı tostunu
hasan abi'nin neslihan ablanın sohbetini.

böyle güzel ortam başka yerde bulunmaz uludağ üniversitesi sırf yiğit cafe için bile tercih edilir.