1. 8.
    iskandinav mitolojisideki dünya ağacı. midgard, asgard filan komple bunun üzerindedir etrafında da dünya yılanı Jörmungandr tarafından çevrilmiştir.
    ... gamoreon
  2. 7.
    iskandinav mitolojisinden kendine nick alan eski bir 6. nesil yazar.

dikkatimi çekti ve entrylerine göz gezdirirken çizimlerine falan baktım, gayet güzel ve seviyeli entryler giriyor.

ama az önce uludağ sözlük yazarları başlığına ''amm gibiler ammmcıııkk gibiler'' gibi bir entry girdi ve ne kadar başarısız bir gözlemci olduğumu anladım.

artık nicki ne zaman görsem 25 yaşında hiç kadın eli tutmamış sakallı bir adamın kadın görünce ''ammcııkkk var bunda amcıııkkk'' diyişi kafamda canlanıyor olacak.

hayal kırıklığına uğradım açıkcası.
    2 -1 ... gold tab gibson
  3. 6.
    Nordik mitolojide kutsal bir ağaçtır alemleri bir birine bağlar odin bilgeliğin sırrını öğrenmek için kendini bu ağaca asmıştır.
    1 ... vexillarius of theodopolis
  4. 5.
    sözlüğün örnek altıncı nesillerinden değeri bilinmeli...
    ... haslanmispatates
  5. 4.
    Ergenliğinde aldığı nickten utanç duyarak artık nick değiştirildiğini öğrenince koşa koşa bu nicki almış yazar. Sevimli biri. Ben seviyorum en azından.
    1 -1 ... yggdrasil
  6. 3.
    legion td'de nature/doğa ırkının son dövüşçü(komik duruyor be hacı) karakteri olan mitolojik varlık. warcraft'a, grafikleri için yapımcılarına, o'nun için hazırlanan haritalara, o'nun için harita hazırlayanlara teşekkür etme sebeplerden biri; mitolojiye hayatımızda yer kazandırması ne güzel şey yahu!
    ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
  7. 2.
    Nordik mitolojide tüm dünyayı siperleyen ve ana ekseni oluşturan dev ağacın ismidir.
    2 ... linka
  8. 1.
    iskandinav mitolojisine göre dünyanın altında dünyayı destekleyen ve alemleri birbirine bağlayan dişbudak ağacıdır. ayrıca hayatın döngüsünü de temsil eder.
    4 ... autumn