bugün

siyah çay da yeşil bir çaydır aslında. o halde yeşil çay diye bir çay yoktur. bitki çayı vardır. gerçi bütün çaylar bitkiden yapıldığı için bitki çayı da yoktur. direk çay diyelim biz iyisi. bugünlük felsefe kotamı da doldurdum. hadi eyvallah.
zayıflamaya ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan bebeksi çay.
rahatlatıcı bir çaydır.
limonla birlikte içilmesi makbüldür zira limon yeşil çayın içindeki anti oksidanları harekete geçirir.
Rahim myomlarına iyi geliyormuş. Ama günde 2 bardak. Bi rahminiz varsa için.
bana göre normal çaydan daha güzel olan, içimi ilk zamanlar ağır gelen güzel bir içecek. toksinleri atmaya yardımcı olur. günde 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.
limon ve bal kombinasyonu ile tadı oldukça güzel hale gelen, siyah çaydan çok daha faydalı bir bitki.
Sakinlesmek icin ideal bir icecek dediler.
Sakinlesmek icin ictim.
Bunu iceni de icireni de diyip gerildim.
Gorevi basarisiz oldu.
sigara bırakılırken tüketilmesi önerilen içeceklerden olan çay.
Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı, gece içilmesi önerilmeyen bitki çayı.

Bağışıklık güçlendirici, yağ yakıcı özellikleri de mevcuttur.
Artık sabahları kahve yerine içmeyi tercih ettiğim çay çeşidi.Hem kafein barındırıyor hem zindelik veriyor daha nolsun...
Çok amaçlı çay.
Fazlası pankreasa zarar verir.
Irkçılığa maruz kalan bir çay çeşididir.
en sağlıklı çay türüdür...

siyah çayın kız kardeşidir ama kız olması münasebetiyle insanı daha fazla hoş eder. hayat verir can verir. antioksidan gücü daha yüksektir...

kahvaltıda bir adet ev poğaçası veya keki eşliğinde tüketilir...
toz haline getirilmişi öğrenci üşengeçliğine daha uygun.

kahve çay ile bırakılmaz ama yeşil çay ile bırakılır bu arada.
normal çay ile aynı bitkinin eldesi olan, tercihen tomurcuk şeklinde olanından alınması (tomurcuklar sıcak suya girince yaprak olarak açılır) ve tadı acı olacağından 3-5 dakikadan fazla demlenmemesi gereken meşhur bitki çayı. arzuya göre 1 kaşık bal ve limonla tatlandırılabilir.
yeşil çay ile yapılan maskeler saçlar için de çok yararlıdır, hatta düzenli yeşil çay tüketiminin saçlara iyi geldiği ve zayıflamaya ve zayıflığını korumaya yardımcı olduğu söylenir.
(bkz: nurgül yeşilçay)
günde en az 2 kupa içerim.
alışkanlık edindim, birçok hastalıktan da korur.
tabi yeşilçay içiyorum diye her boku yemezseniz.
metobolizmayı hızlandırır ve bence tadı da harika...
delikanlı erkek içeceği.
Bilişsel fonksiyonlara iyi gelen çaydır, antioksidan içerir limonlusu makbüldür. Günde 5+ Bardak içilir.
16 kaşık şekerle tatlanabilen çay. Şeker ata ata sinirlendiriyor, güya sinirlere iyi geliyormuş.
Normalde çay içmeyi seven birisi değilim ancak bunun açai-ananaslısı özellikle, çok güzel. Kokusu da hoş.
sağlık, zayıflama, güzellik ile ilgili haberler açıldığında isminden bahsettiren sıvı.