bugün

yıllardır ana haber bultenlerinin, gazetelerin, dergilerin beynimize soktuğu kalıp. ne yeşil mahmut yıldırım'sız, ne mahmut yıldırım yeşilsiz düşünülemez.
diğer lakabı sakallı olan ajan ya da öyle bi şey.
küçüktüm ufacıktım televizyonda resmini görmüştüm

büyüdüm kocaman adam oldum hala aynı resim aynı televizyon kanalında gösteriliyor.

bu adam hem kaçak hemde tandığı çok iyi bir estetik uzmanı var heralde.

ayrıca bazıları tarafından kahraman kimileri tarafından da terörist olarak tanıtılıyor.
hem pkk'ya hemde türk güçlerine çalıştığı iddia edilen karmaşık ilişkiler kişisi.
kendisi şuna benzer; http://www.internethaber.com/images/news/1623.jpg
ahmet cem ersever'i itiraflarından dolayı 1993 yılında öldürdüğü iddia edilen milli tetikçimiz. devletimiz pek bir derin mübarek...
(bkz: veli küçük)
(bkz: korkut eken)
(bkz: mehmet agar)
(bkz: nuri gündeş)
(bkz: jitem)
halk arasında yeşil kodu ile bilinen devlet için çalıştığı öne sürülen, bir tür ülke menfaatine çalıştırılan, daha sonra okun yaydan çıkması gibi kontrolden çıkarak kendi nam-ı hesabına çalıştığı bazı gazetelerce haber yapılan derin devlet ekibinde yer alan kişidir.
kurtlar vadisinde 'kara' karakteriyle canlandırıldığını düşündüğüm kişidir. şahmaranın, karayılan(yılan bağı) olması gibi; yeşil, kara (renk bağı).
siyasilerin günah keçisi olmuş biraz ütopik masal kahramanı tadında yaşatılan efsanedir.

Güneydoğudaki 17.000 faili meçhulün 5.000'inde direk, geri kalanında dolaylı yoldan adı geçen şahıstır. PKK'nın cinayetleri dahil üstüne yıkılmıştır. Cem Ersever'i onun sorguladığı ve onun öldürdüğü de söylenmiştir. Susurluk Kazasında silahları alıp kaçan ve kazada ölmeyen Çatlı'yı öldüren de o dur. tabi bence değildir orası ayrı.

--spoiler--
akbabuş: aga cinayet var.

harun: yeşil yapmıştır la
--spoiler--
Türkiye'de kendisi gibi binlerce kişinin olduğu adamdır:
http://www.demokrathaber....i-binlerce-var-h8896.html
dedesinin ruslarla yapılan savaşta vücuduna 8 kursun isabet etmesini milat sayarak, ruslar ve sistemlerinden nefret etmeye başlayan, elazığ'da ülkücü olarak duvara yazı yazan ilk insan benimdir diyen, etibank ve istanbulda iki iranlının öldürülmesiyle adından çok söz ettiren eğitimsiz gerilla. neredeyse tüm güvenlik güçlerine el vermiş sonrada işin erbabı olunca tüm haber alma teşkilatlarında olduğu gibi işi paraya dökmüş insan. mesela isanbul'da öldürülen iranlı muhbirin kardeşinden 150 bin mark para tırtıklamıştır. bu ilk anlamda size tuhaf gelebilir ama, günümüzde bile bu tarz işlerle uğraşan insanların baş vurduğu yöntemlerdir bunlar.

bir dönem ankarada bir gazino çıkşı polis tarafından tutuklanmış tem şube de sorgusu sırasında kemikleri kırılana kadar dövülmüş(aslında bunu kendi istemiştir. çünkü beni o sorgulamada terörist yerine koydular der çok zoruma gittiği için oradan sağ çıkmak istemedim, polisleri çok tahrik ettim ama başaramadım diye serzenişte bulunur) sonra polis müdürü tarafından mehmet eymürle ilişkilndirilmiş ama mehmet eymürün kıvrak zekası ile bu durum ortadan kalkmıştır.

sivil hayatta bilgi = paradır.
haberalma ve gizli servislerde de bilgi = paradır.

bunların biri illegal diğeri ise legal yoldan olur. aslında durum bundan ibaret.
facebook'ta hayranları sayfası olan karanlık şahsiyet.

http://www.facebook.com/yesilhayranlari
kontrgerilla. zamanının kaçakçı kürtlerini haraca bağlayan adam. kürtçe ıslık çaldı diye bir adamı vurmuşluğu vardır.
(bkz: beyaz toros)
(bkz: kara)
(bkz: kurtlar vadisi pusu)
zamanın devlet için çalıştığını düşündüğüm kayıp mafya babası. belki ölmüştür. sevdiğim bir vatan evladı.
Hakkında konuşanlar varsa yaşıyordur belki de yazanlardan bir tanesidir.
Adını unutturmuyor arada görüyoruz. Kendisini eksik olmasın.
Tanışmak istediğim soru sormak istediğim kimsedir.
ekmek yoksa kalaşnikof yiyin (yeşil)
bu adama ne oldu gerçekten merak ediyorum.
Sözlükteki kimsenin bilgi sahibi olmayıp sürekli salladığı karanlık şahıs. Bir de reis diyorsun.

Pkkya yaptığı kıyakları da elbet bir gün konuşursunuz. O zaman aynada kendi suratiniza tukureceksiniz.

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor heralde.
boş muhabbetin tekidir. allah bilir nerde ölmüştür.
görsel
mit'in başında olmalıdır.
böyle biri yok. hayal ürünü.
hayal ürünü diyenlerin güldürdüğü kişi. evet.
(bkz: beyaz toros)
http://cdn1.ntv.com.tr/go...95938000&maxWidth=620

bir "ace" değildir.
(bkz: ahmet cem ersever)
güncel Önemli Başlıklar