bugün

can dostum büyük insan forever autumn yazar arkadaşımızın ünlü sözü... geçenler de yine bir yerde kürt açılımı sözü geçti. forever autumn yine aldı mikrofonu eline, ''bu ülkede biz türklerin hakları kadar kürtlerin de hakları var. ama sorarsanız onlar kadar ezilen bir topluluk yok... ben de insanım... ben de yeşil kartlı kürtler gibi mutlu olmak istiyorum...'' diyerek çevresinde ne kadar kişi varsa gülmekten yere yatırmıştır. ülkemizde ki ciddi bir sorun olan sağlık sistemi hakkında söylenen en güzel mizahsal cümlelerden birisi. işin siyasal kısmının hepimiz farkındayız, kimse alınganlık yapmasın.
yeşil kart fakir edebiyatı yapanların yeşil kartla devlete zarar vermek için doğuda alınıp çuval çuval derelere döktükleri ilaçları görmeden ahkam kesmesine neden olacak espridir...
beyaz türküm ama sağlık sigortam bile yok şu anda, eskiden o olmuş bu olmuş, tamam da yani eskidendi o, geçti, aynı hisleri ben de yaşamak, beleşe ilaç almak, üçyüzkırksekiz çocuk yapıp onlar için de ilaç sömürmek istiyorum.
mutluluktan orgazm yaşamaktır adeta, ama bu hazı sizin de tatmanız çok zor değil, hem de çok yakınınızda! 8mbit hızlı internet bağlantını sony vaio'nu bırakıp hayatını değiş-tokuş yapmayı önerebilirsin kerpiç evde yaşayan o kürtle. bilmem bence teklifini kabul eder. sen de mutlu ol o da mutlu olsun.
benm vaiom yok yazmasını bile bilmem... karadenizlinin de yok ama zorotro çocukluğu yapmıorlar... ii ulan maaşını beğenmeyen dağa çıksın... helal olsun lan kürtler siz fakirsiniz diye devletten ilaçları çalıp dereye dökme hakkınız var.. batılılar eşşek gibi çalışıp ekstra vergi elektrik ve su parası ödeyerek o açığı kapar zaten... bu dökün amk dedirtesi bir olaydır.
mağduriyet ve mazuriyet politikası uzmanlarının bir meseleyi tartışırken yedirilen dışkılara getirilmeden tartışamadığını tekrardan gösteren bir durum tespiti daha. darbe döneminde diyarbakırda size bok yedirdiler bizim mamak'ta gül döktüler başımızdan aşşağı zaten a k.

ya da internetsiz kerpiç evde yaşayan sadece kürtler bu ülkede. hangi ülkede yaşıyosunuz siz? kaç tane köy gezdiniz olm? hangi türk köyünde bir kürt köyünde olandan fazlası var?

sen devletten yeşil kart alıp bedava tedavi olacaksın, sonra gelip devletin kolluk gücüne başkaldırıp taş atacak, devlet otoritesini zaafa sokacak eylemlere katılacaksın. sonra eylemlere katılanların yeşil kartları alınsın deyince yine ağlayacaksın. ama korkma seni koruyacak hüseyin çelik gibi isimler var bu ülkenin başında.

"mağdurum dolayısıyla yaptıklarımda mazurum" mantığını bırakın artık. terörist olmanın meşru sebepleri olmaz zorlamayın.

evet, türküm lan. hem de ülkücü.