bugün

Mumkun mertebe hassas davranmani oneririm. Senn umursamadigin seylere o kirilabilir.
hayattan bütün darbeleri yiyen insanla birlikte olunacağından sana zarar verme olasığı olmayan insandır iyi eş olurlar .
ailesi olmayan biriyle evlenmektir. yani ailesi olan kişileri gördük. bu açıdan iyidir.
ne yazık ki türkiyede yaşanan bazı olumsuzluklar var. bazı travmalar kolay atlatılamıyor hatta ömür boyu kişinin peşinden geliyor. bu nedenle bir hayatı paylaşmak üzere yola çıkacağınız insanı gerçekten sevip onu her haliyle kabul edip yanında durmaya cesaret edemeyecekseniz bence o topa hiç girmeyin.
evlendikten sonra çocuk yapmak yerine yetimhaneden çocuk almaları dileğiyle.
annesiz babasız büyümüş , yetimhanede türlü acılar çekmiş birinin size zarar verme ihtimali düşük oldugundan çokta fazla korkulmaması gereken olaydır.
istediğim durum. Güzel olurdu.
normal biriyle evlenmekten farkı yoktur. insanları sınıflandırmaktan vazgeçin artık.
sanırım iyi bir anne yada baba olabilir. çocuklarına çektiklerini yaşatmamak için uğraşırlar. ama hep bi ukte olur içlerinde.
yetimhane çıkışlı dediğiniz insan sizinle evleniyorsa, sorun yoktur. sanki ormanda aslanlar tarafından büyütülmüş insandan bahsediyoruz...

kendi ailesi ile büyümüş insanla evlenmek için önerilerden bahsetmek ile aynı durumdur.
evlen lan benı de düğününe çağır. çok sevinirim. helal olsundur.
gerçekten karşılıklı anlaşma ile oluyorsa takdir edeceğim bir davranıştır. hatta bunu gerçekleştiren kişinin ömrü boyunca övünebileceği bir davranıştır.

ha ben evlenir miyim? bilmiyorum. çünkü ben böyle hayata 1-0 yenik başlayan insanlarla karşılaştıkça onları da kıracak düzeyde bi acıma duygusuyla doluyorum. ne yapacağımı bilemiyorum falan. biraz da hoyrat bi insanım gider inadına aile anılarımı anlatacağım tutar yanında. kırarım yani devamlı.
Kişiyi sevindirecek güzelbir olaydır.

Hayatlarında hiçbir yakını olmadığı için size canı gönülden bağlanabilirler. Ona saygı duyunuz. kimselere ezdirmeyiniz efendi.
borusan çıkışlı bmw den bahseder gibi kıza hitap ederseniz zaten sizle hiçbir kız evlenmez.

ayrıca böyle insanlar nedense bana daha masum gelir. siz de adamsanız kimsesi olmayan kadının yüzüne sürekli bu durumu vurmazsınız. o da sizden başka kimseye güvenmez. en büyük dayanağı siz olursunuz.

(bkz: bilmem anlatabildim mi)
sizi arkadaşı, eşi, akrabası, dııııdısının dıııdısına kadar her şeyi kabul edecek bir insandır.

tek riski, çalışma isteği yoksa aç kalacağınız gerçeğidir.
yetimhaneden çıkan insan değil mi * ?
Acıma sahiplenme duygusu ön planda değilse gayet olumlu bir evlilik türüdür. Ancak işin içine acıma merhamet vs girerse karşılıklı ızdıraplara gebe olacaktır.
yasadiklariyla hayati 18 yasina gelmeden ogrenmistir. eger tilki kurnazliginda degil de akilliysa hayatiniza cok sey katar.
yetimhane çıkışlı biri kusura bakmayında aranızdan hiçbirine bakmaz.

onlara hayat daha gerçek.
Hem iyi hem sakat olabilecek bir iş. Nasıl biri olduğuna bağlı.
Kırmamanız gerekir. Hayat diken üstünde geçirilmez. Böyle biriyle evlilik sizi yorar.
Evliliğe uygun birisi ise gayet normal hareket.

Okuduğum liseye yetimhaneden öğrenciler gelirdi. Bir çoğu ile de arkadaştım, birlikte gezer tozar, kavgalara giderdik. Okulda o dönemler kavga, dövüş ve çevre konusunda taşaklı oluşumdan ve Yaşça kendilerinden büyük olmam nedeniyle ise bana fazlaca saygı duyarlardı. Ben de çok severdim o çocukları.

Yıllar yılları kovaladı. Devlet bunları adliyede falan memur yaptı hep. Sonra teker teker evlendi bu çocuklar. 1-2 tanesi aldatıldı, terkedildi. O orospular bunlara her türlü şerefsizliği yaparken bu çocuklar o evlilikler bitmesin diye ellerinden gelen her şeyi yaptılar. O kızların ana babasına hizmet ettiler, o kızlar ne istediyse aldılar. Düğünlerini anne/baba desteği olmadan yaptılar ama sonuç olarak ihanet, aldatılma, terkedilme gibi şeylerle karşılaştılar.

Aralarında mutlu evlilik yapanları da var tabi. Ama o mutlu evliliğin sırrı da yetimhanede büyüyen çocukların evliliklerine olan sadakati. Yani yetimhanede büyüyen çocuklar örnek bir aile babasıdır, buna anlattığım o çocuklar vesilesiyle çokça şahit oldum.
biri ile evlenmek aynı zamanda o kişinin ailesi ile de evlenmektir. ne kadar gelenekçilikten uzak olursanız olun, ne kadar kaçınmaya çalışırsanız çalışın bu böyledir. çok az evlilikte ailelerin müdahalesi engellenebilir. bunun için her iki tarafın da çok kararlı ve güçlü durması gerekir.
hal böyle iken, yetim biri ile evlenen iyi biri gerçekten sadece evlendiği kişi ile evlenmiş olacaktır. bu bir şanstır.
yetim biri ile evlenen kötü biri ise onu istediği gibi mahveder, arkasında duracak kimsesi yoktur. şahit olanlar arka çıkarsa ne ala.
bir kaç kız arkadaşının annesiyle istemeye istemeye tanışıp sohbet etmiş ve kız annelerinin o sarkastik, o ukala, o kinayeli, o “ben isa mesihi doğuran kutsal meryem anayım” tarzı triplerine tanık olup, kız annelerinin ilişkileri sabote veya manipüle etme konusundaki başarılarını hayretle izlemiş biri olarak kesinlikle sıcak baktığım durumdur.

zaten bizde luzumundan fazla akraba vardır yeterde artar bile. doğru insan ise ailem ailesi, sülalem sülalesi olsundur.
ne kadar iyi olsa da insan bi duraklıyor lan olur mu böyle diye.