bugün

(bkz: yeterli olduğu halde askere gitmeyen insan)
(bkz: conscientious objection)
farzı misal bir lüksemburg futbol takımı olan avenir begen, bu takımı hangi profesyonel futbol takımının karşısına çıkarırsan çıkar 5 yer 6 yer. lakin bizim mahalleden kasaptan, manavdan, korsan cd satan abiden kurduğumuz halı saha takımıyla karşılaştır 5 çeker 6 çeker. bizim halı saha takımı 1 sene antreman yapsın, her türlü terletmeyen forma, krampon ver, başımıza jose mourinho'yu getir yinede bişey değişmez.

şimdi sen gidipte tek amacı öldürmek olan ve sözde bağımsız kürt devleti için mücadele eden, kısacası bir amacı olan yavşakların karşısına gerçek amacı atıyorum sözlüsüyle evlenmek, ev geçindirmek, güzel bir iş bulmak, çocuklarına mutlu bir gelecek hazırlamak olan ama 1 sene boyunca zorunlu bir yerde tutulması gereken birinin karşısına her ne kadar alet edevat, eğitim versende tam bir başarı sağlayamazsın.

zorunlu askerlik yine olsun ben kalksın demiyorum ama hiç değilse ciddi terör olaylarına karşı profesyonel asker bulundurun. askeri liselerde, okullarda okuttuğunuz beslediğiniz sözde askerleri masa başlarından kaldırın. yavşaklar karakolları basarken karşılarına rambolar çıksın. bizim berberin çırağı osman değil.
güncel Önemli Başlıklar