1. 1.
    böyle ibneleri kabul etmiyoruz ama.
    8 -1 ... e f f e
  2. 2.
    laik insan olmaz, laik devlet olur. dinle çorba edilmemiş temiz bir ülke laik ülkedir. tam tersi diyorsan şeriat gibi 1500 yıl önceki kafayla idare edilmesidir. eğer buna göz yumuyorsan kusura bakma gerici bir yobazsın.
    3 ... lennonmccartney
  3. 3.
    . . . sizi nuri alço'ya mı yoksa tecavüzcü coşkun'a mı sevkedelim giriş baş vurusu için.
    -1 ... kupune zararsiz keskin sirke
  4. 4.
    yeter be ben de laik olacağım
    2 ... art vader
  5. 5.
    Alkolik die okudum yaa.
    -2 ... feministmiyimneyim
  6. 6.
    --spoiler--
    laik insan olmaz, laik devlet olur. dinle çorba edilmemiş temiz bir ülke laik ülkedir. tam tersi diyorsan şeriat gibi 1500 yıl önceki kafayla idare edilmesidir. eğer buna göz yumuyorsan kusura bakma gerici bir yobazsın.
    --spoiler--

Laik kelimesi Yunanca laos ismi ve laikos sıfatından gelir, Latincesi laicus'tur. Laos: halk, kalabalık, kitle demektir ve zıddı kleros'tur. Laikos; halka ait, ruhban olmayan demektir. Laicus; dinsel olmayan demektir. laik insan, laik devlet düşüncesi kadar güzeldir.
    2 ... evolution is here
  7. 7.
    laikliğin devlet yönetimi şekli olduğunu bilmeyen insan sözü.
    1 -1 ... orgazm kazim
  8. 8.
    spoiler veren arkadaşa laik kelimesinin etimolojisini açıkladığı için teşekkür ediyorum. amma velakin günümüzde birçok kelime kökeninden bağımsız olarak kullanılmaktadır. bunun tüm örneklerini tıp alanında kullanılan kelimelerden dahi görmek mümkündür.

günümüzde laik kelimesi bir yönetim biçimi olarak kullanılmaktadır. insan tek başına devlet olamayacağına göre en basidiyle ayıracak din ve devlet işleri yoktur. anca laikliğin savunucusu olabilir. saygılarla...
    1 ... lennonmccartney
  9. 9.
    Şeriatı kafasında öcü olarak görenleri ortaya çıkarmış başlıktır.

Bu şeriat size ne etti kardeşim ?
    -1 ... fockyou
  10. 10.
    seküler ol canım ne gerek var laikliğe şimdi? hem sen buna laik misin?
    ... mindxfear